Slavia otočila zápas proti Podbrezové, Liberec v přípravě jasně přehrál Debrecín

Aktualizováno 9. 7. 2024 20:20
Fotbalisté pražské Slavie ve druhém poločase otočili přípravný zápas s Podbrezovou a díky výhře 4:2 zvládli i třetí utkání na soustředění v Rakousku. Ve stejné zemi se připravuje na novou sezonu i Plzeň, která dnes podlehla 1:2 Karabachu a během letní pauzy utrpěla první porážku. Liberec si poradil s Debrecínem 4:0.
Mick van Buren
Mick van Buren | Foto: Milan Kammermayer

Slavii poslal do vedení z brejku Wallem, Podbrezová ale před koncem poločasu po Chaloupkově vlastním gólu a Juritkově trefě skóre otočila. V 52. minutě znovu srovnal hlavou po rohu Van Buren, v 64. minutě přidal další zásah sedmnáctiletý záložník Dominik Pech a pojistku přidal v závěru z dorážky Botos. Řecký záložník se po letním přestupu prosadil v "sešívaném" dresu už podruhé.

Úřadující české vicemistry čeká před startem sezony ještě sobotní generálka proti dalšímu slovenskému týmu Žilině.

Stoprocentní bilanci na soustředění v Rakousku udržel i Liberec, který výhrou 4:0 nad Debrecínem navázal na triumf s Kluží. V prvním poločase skóroval Icha a po změně stran zvýšili z penalty Frýdek a dvěma brankami slovenský záložník Dulay. Slovan se před návratem do Česka utká v pátek s maďarským týmem Puskás Akadémia.

Plzeň zvládla všechny čtyři dosavadní přípravné zápasy s celkovým skóre 17:1, na ázerbájdžánské šampiony ale nestačila. O výhře Karabachu rozhodl dvěma góly v první půli Andrade, Západočeši pouze snížili zásluhou Kabonga. Viktoria zakončí soustředění v pátek proti FC Kodaň.

Přípravné fotbalové utkání v Rohrbachu (Rakousko):

Slavia Praha - Podbrezová 4:2 (1:2)

Branky: 7. Wallem, 52. Van Buren, 64. Dominik Pech, 89. Botos - 43. vlastní Chaloupek, 45. Juritka.

Sestava Slavie: Mandous - Konečný (65. Vlček), Chaloupek (46. Halinský), Bořil - Tomič (46. Trédl), Bužek (46. Dominik Pech), Prebsl, Zmrzlý (46. Diouf) - Jurečka (46. Vorlický), Fila (46. van Buren), Wallem (46. Botos) Trenér: Trpišovský.

Přípravné fotbalové utkání v Ottensheimu (Rakousko):

Slovan Liberec - Debrecín 4:0 (1:0)

Branky: 64. a 70. Dulay, 30. Icha, 50. Frýdek z pen.

Sestava Liberce: Bačkovský (46. Hasalík) - Plechatý (64. Lehoczki), Ševínský (64. Strnad), Mikula (46. Purzitidis) - Koželuh (64. Nyarko), Icha (64. Kop), Varfolomejev (64. Polyák), Ghali (64. Preisler) - Hlavatý (64. Dulay), Letenay (64. Kok), Višinský (46. Frýdek). Trenér: Kováč.

Přípravné fotbalové utkání v Kufsteinu (Rakousko):

Viktoria Plzeň - Karabach 1:2 (0:2)

Branky: 49. Kabongo - 22. a 44. Andrade.

Sestava Plzně:

I. poločas: Wiegele - Míka, Dweh, Jemelka - Cadu, Kalvach, Šulc, Panoš - Jirka, Vydra - Vašulín.

II. poločas: Tvrdoň - Míka, Séne, Havel - Kopic, Červ, Sojka, Mosquera - Kabongo, Slončík - Ricardinho. Trenér: Koubek.