Zlatan, nebo Ronaldo. Jeden z nich na MS bude chybět

Sport Sport
21. 10. 2013 14:14
FIFA vylosovala dvojice pro baráž o mistrovství světa, které se příští léto uskuteční v Brazílii.
Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalový mundial, který příští rok uskuteční Brazílie, bude postrádat jednu z megahvězd světového fotbalu. Pondělní los evropské baráže totiž proti sobě postavil švédskou reprezentaci se Zlatanem Ibrahimovičem a Portugalce vedené Cristianem Ronaldem.

Historicky vzato přitom při souboji těchto týmů bývají úspěšnější Seveřané, kteří nechali Portugalce vyhrát jen tři z patnácti vzájemných duelů.

Další barážové dvojice tvoří Island s Chorvatskem, Řecko s Rumunskem a Ukrajina s Francií.

První zápasy baráže se hrají 15. listopadu, odvety o čtyři dny později. Celá kvalifikace a kompletní seznam všech 32 účastníků MS bude znám 20. listopadu.

Jistotu startu na turnaji zatím mají Brazílie, Japonsko, Írán, Jižní Korea, Austrálie, Argentina, Nizozemí, Německo, Itálie, USA, Belgie, Švýcarsko, Kolumbie, Kostarika, Bosna a Hercegovina, Anglie, Rusko, Chile, Ekvádor, Honduras a Španělsko.

Los baráže o účast na fotbalovém mistrovství světa 2014 (první zápasy 15. listopadu, odvety 19. listopadu):

Portugalsko - Švédsko, Ukrajina - Francie, Řecko - Rumunsko, Island - Chorvatsko.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy