Šmicer: Jestli mi bodli kudlu do zad? Ať si srovnají svědomí

Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Sport Jaroslav Šindelář, Sport
16. 10. 2013 14:45
Končící manažer reprezentace Vladimír Šmicer na tiskové konferenci označil své odvolání jako nešťastné. A prohlásil, že za hráči vždy stál.

Praha - Jeho pověstný úsměv na středeční tiskové konferenci po závěrečných zápasech kvalifikace o MS netradičně vyměnila vážná tvář.

Těžko se ale Vladimíru Šmicerovi divit. Miroslav Pelta totiž po nedělní poradě se staršími hráči české reprezentace do médií prozradil, že to, že nebude Šmicer pokračovat v roli manažera týmu, si vyžádali právě hráči (více zde).

"Hráče jsem nikdy nepodrazil, vždyť jsem to byl já, kdo například žehlil ten průser po Černé Hoře a volal Drulákovi. Pokud stojí za mým odvoláním, měli by si to srovnat se svým svědomím," řekl Šmicer novinářům. 

Podobně se už dnes dopoledne vyjádřil pro Aktuálně.cz jeho tchán a bývalý fotbalový internacionál Ladislav Vízek (více zde).

Vláďo, jak Vám bylo, když jste si o sobě v médiích přečetl, co o Vaší práci prostřednictvím Miroslava Pelty zkušení hráči řekli?

Hlavně chci říct, že si nemyslím, že bych byl odvolán kvůli té schůzce, to už bylo dané dopředu. Není přece novinka, že celý realizační tým končí a sestaví si ho nový trenér.

Jak těžké pro Vás bylo s hráči komunikovat po tom, co se stalo?

V týmu byl ale pořád vítězný duch, hráče neovlivnilo, co v neděli řekl do médií pan Pelta, a šli si za vítězstvím. Načasování to ale nebylo moc dobré, protože to bylo mezi zápasy.

Je na Vás ale vidět, že Vás slova pana Pelty hodně mrzí...

Víte, Míra má takovou povahu, když si něco myslí, tak to hned řekne. Nebylo ale nutné přes média říkat, že všechno bylo špatně. Práce celého týmu byla velmi poctivá.

Pelta ale měl jen tlumočit to, co řekla rada starších hráčů. To Vás asi musí mrzet víc, když jste s většinou ještě hrál...

Já vím o věcech, které chtějí kluci zlepšit, takže mě ta schůzka nijak nepřekvapila. Lidsky mě mrzelo, co hráči řekli, hodně těžko jsem se s tím srovnával.

Připadá Vám tedy, že Vás Petr Čech a další bývalí spoluhráči podrazili?

Když jsem si pak s hráči sedl, neměl jsem pocit, že by mi někdo potají bodl kudlu do zad. Některým hráčům nemusím sedět, v kabině je dvaadvacet hráčů, nejde přeci, abyste se s každým poplácával po ramenou.

Ze slov pana Pelty ale jasně vyznělo, že Vám tu kudlu do zad někdo skutečně bodl...

Jestli o mě někdo něco řekl, co mi nebyl schopen říct do očí, a před panem Peltou mě očernil, s tím si každý musí žít sám. Každý má své svědomí. Jsou věci, které by se měly řešit v kabině a ty by tam měly zůstat.

Nepřipadá Vám tedy, že hráči k Vám, respektive Michalu Bílkovi loajalitu jen předstírali?

Víte, jakmile se postoupí, tak se věci vylepší a všechno je pak v pořádku. Když se ale nepostoupí, hledáte důvody, proč to nevyšlo. Tak je to vždycky a bylo to i za mě i já jsem jako hráč seděl v radě starších a o těch věcech jsem rozhodoval. Ale chci říct jedno...

Povídejte.

Vždycky jsem byl za hráči, pořád jsem za nimi stál, omluvil jsem se třeba Radku Drukákovi po tom průseru po Černé Hoře, za čtyři roky u týmu jsem za tým kopal, hráči sem jezdili rádi i kvůli tomu, že jsme byli s Michalem i celým realizačním týmem vždycky za nimi.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku na severozápadě Kamerunu zemřelo 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti

Při útoku na vesnici Ntumbo na severozápadě Kamerunu přišlo o život alespoň 22 lidí, nejméně polovinu z nich tvořily děti. S odvoláním na sdělení OSN o tom informoval zpravodajský server BBC. Útok se stal už v pátek a zatím se k němu nikdo nepřihlásil. Kamerunská vláda, která v regionu už několik let bojuje proti povstalcům, jakýkoli podíl na násilí odmítla.

James Nunan z Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí OSN (OCHA) uvedl, že zavražděna byla mimo jiné těhotná žena a 14 dětí. Devíti z nich ještě nebylo ani pět let.

Hlavní opoziční strana Hnutí za obnovu Kamerunu (MRC) z útoku obvinila bezpečnostní složky a kamerunskou vládu. Kamerunská armáda obvinění odmítla.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 36 minutami

V Brně se srazily dvě tramvaje, celkem pět zraněných

Pět lidí se zranilo při srážce dvou tramvají v Křížové ulici v Brně. Tři zranění skončili v nemocnici. Ulice je uzavřená, omezení se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84. V obou tramvajích cestovalo dohromady 200 lidí, řekl provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl. Dopravní podnik by podle něj chtěl obnovit provoz kolem 10:00. 

Další zprávy