OBRAZEM Kvalifikaci Čechům zpackala střelecká impotence

Bez vstřelených gólů se na mistrovství světa ve fotbale nedá jet a když se k tomu přidá výbuch s Arménií... Připomeňte si kvalifikační vystoupení českého týmu v naší galerii.
Český fanoušek se do Brazílie na mistrovství světa nepodívá. Respektive rozhodně ne proto, aby tam viděl excelovat "Peltovy hochy" v boji o zlatou trofej. Češi v kvalifikaci selhali. Připomeňte si v naší galerii všechny české zápasy a pojmenujme si hlavní příčiny neúspěchu.
Dánsko - Česko 0:0 - Ostrý start. Od nalosování skupin se předpokládalo, že právě s Dánskem si to Češi nejspíše rozdají o druhé místo v tabulce skupiny B. Bílkovi svěřenci ale vůbec nepodali dobrý výkon.
V podstatě se jen bránili domácímu tlaku a dánského gólmana Andersena vážněji neohrozili. I díky skvělému Čechovi skončil zápas bezbrankovou remízou, kterou trenér Bílek velebil jako úspěch.
Česko - Malta 3:1 - 400 minut trvalo, než Češi prolomili čekání na vstřelený gól. Proti komu jinému by už to mělo vyjít než proti outsiderům z Malty. Nakonec se dočkali celkem tři Gebre Selassie, Pekhart a Rezek.
Foto: CPA Eduard Erben
Reuters Miroslav Harnoch Reuters, Eduard Erben, Miroslav Harnoch
16. 10. 2013 9:51
Připomeňte si obrazem, jak si vedli čeští fotbalisté v kvalifikaci na fotbalové MS v Brazílii.

Střelecká mizérie, bezbrankové remízy a hlavně výbuch s Arménií. To jsou hlavní příčiny, pro Češi do Brazílie na světový fotbalový šampionát nepojedou.

Podívejte se na kvalifikační zápasy českého týmu v naší galerii.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy