OBRAZEM Kvalifikaci Čechům zpackala střelecká impotence

Bez vstřelených gólů se na mistrovství světa ve fotbale nedá jet a když se k tomu přidá výbuch s Arménií... Připomeňte si kvalifikační vystoupení českého týmu v naší galerii.
Český fanoušek se do Brazílie na mistrovství světa nepodívá. Respektive rozhodně ne proto, aby tam viděl excelovat "Peltovy hochy" v boji o zlatou trofej. Češi v kvalifikaci selhali. Připomeňte si v naší galerii všechny české zápasy a pojmenujme si hlavní příčiny neúspěchu.
Dánsko - Česko 0:0 - Ostrý start. Od nalosování skupin se předpokládalo, že právě s Dánskem si to Češi nejspíše rozdají o druhé místo v tabulce skupiny B. Bílkovi svěřenci ale vůbec nepodali dobrý výkon.
V podstatě se jen bránili domácímu tlaku a dánského gólmana Andersena vážněji neohrozili. I díky skvělému Čechovi skončil zápas bezbrankovou remízou, kterou trenér Bílek velebil jako úspěch.
Česko - Malta 3:1 - 400 minut trvalo, než Češi prolomili čekání na vstřelený gól. Proti komu jinému by už to mělo vyjít než proti outsiderům z Malty. Nakonec se dočkali celkem tři Gebre Selassie, Pekhart a Rezek.
Foto: CPA Eduard Erben
Připomeňte si obrazem, jak si vedli čeští fotbalisté v kvalifikaci na fotbalové MS v Brazílii.

Střelecká mizérie, bezbrankové remízy a hlavně výbuch s Arménií. To jsou hlavní příčiny, pro Češi do Brazílie na světový fotbalový šampionát nepojedou.

Podívejte se na kvalifikační zápasy českého týmu v naší galerii.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy