ŽIVĚ: Vyhraje ligový titul Sparta, Baník, nebo Jablonec?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 5. 2010 16:55
Až v posledním 30. kole Gambrinus ligy se rozhodlo o držiteli českého fotbalového titulu. Papírové předpoklady se naplnily a mistrem se stala Sparta, které stačila těsná výhra nad Teplicemi 1:0. Jablonec poskočil po vítězství nad Českými Budějovicemi na druhé místo, třetí příčku obsadil Baník Ostrava.
Blažek zvedl vítězný ligový pohár nad hlavu jako první, pak si jej vzali ostatní hráči a nenechali si ujít ani příležitost napít se z něj šampaňského. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Minuta po minutě

Spartě gratulujeme a Vám děkujeme za sledování on-line přenosu, v němž jsme vyřešili napínavou hádanku. Pěkný večer!

Hráči Sparty jsou dekorováni zlatými medailemi a za chvíli ztvrdí zisk 35. titulu ve své historii pozvednutím mistrovského poháru. Druhý končí Jablonec a třetí příčku obsadil Baník Ostrava.

PRI -BAN 90. Baník jen remizoval v Příbrami 1:1. Nyní můžeme tedy oficiálně konstatovat: Letošní fotbalovou ligu vyhrála Sparta Praha!

JAB -CEB 90. Jablonec porazil České Budějovice 2:0. Také na severu Čech je dobojováno. Domácí sice titul nezískali, ale ještě zůstávají napětí. Ve vzduchu visí zisk druhého místa.

PRI -BAN 85. Ostrava by musela během závěrečných minut nastřílet kopu branek, aby ještě Spartu mohla ohrozit.

SPA -TEP Fanoušci i přes zákaz pořadatelů vtrhli na hrací plochu a slaví se svými miláčky.

SPA -TEP 90.+1 Utkání na Spartě končí. Letenští se stávají českými mistry!

SPA -TEP 90. Letnou zní pokřik "Mistři, mistři". Sparťané jsou od zisku titulu opravdu jen kousek.

SPA -TEP 85. Sparta už hraje především na jistotu. Teplice to navíc domácímu celku příliš nekomplikují.

JAB -CEB 80. Lafata tvrdou ranou orazítkoval břevno.

JAB -CEB 71. Lafata mohl přidat další branku. Zblízka však překopl bránu.

PRI -BAN 61. Ostravští se neumí dostat do souvislejšího tlaku, Příbram v poklidu odolává.

JAB -CEB 65. Jablonec vede 2:0! Lafata proměnil pokutový kop za faul, který byl spáchán právě na něj.

PRI -BAN 46. Také v Příbrami začal s opožděním druhý poločas.

SPA -TEP 57. Kucka v pádu střílel těsně vedle.

JAB - CEB 50. Jablonecký stadion viděl dva rychlé kontry. Ale ani hostující Mezlík ani domácí Lafata úspěšní nebyli.

JAB - CEB 48. Jablonec vede 1:0! Jarolímův centr doplachtil do pokutového území, kde jej Drsek poslal za záda Kučery.

SPA -TEP 47. Sparta vede 1:0! Po rohovém kopu se míč vrátil do pokutového území, kde se prosadil domácí kapitán Řepka.

46. Druhé poločasy začaly.

PRI -BAN 45.+7 Úvodní poločas skončil 1:1. První půli nastavil rozhodčí o sedm minut, jelikož bylo utkání kvůli výtržnostem příznivců Baníku několikrát přerušeno. Domácí otevřeli brzy skóre Pilíkem. Zaskočená Ostrava srovnala po čase hru a Varadim i skóre.

JAB - CEB 45. První poločas skončil 0:0. Jablonec zatím příliš nepotvrzuje, že je jedním z kandidátů na titul.

SPA -TEP 45. První poločas končí za stavu 0:0. Sparta je výrazně aktivnější, šancí si rovněž vytvořila nemálo, ale prozatím se gólově neprosadila.

SPA -TEP 45. Pamič míří těsně nad bránu.

JAB -CEB 35. Znovu pálil nebezpečně českobudějovický Šíma, ale znovu z toho víc než jen rohový kop nebude.

SPA -TEP 39. Kadlec z pokutového území mohl mířit líp.

PRI -BAN 36. Po dalším přerušení kvůli výtržnostem zápas znovu pokračuje.

PRI -BAN 28. Baník srovnává na 1:1! Lukeš jako správný kapitán rozjel slibnou akci, nacentroval na Vydru, jehož volej nasměroval VARADI do odkryté domácí brány. Podle opakovaného záběru však byl v ofsajdu. Nicméně branka platí.

JAB -CEB 24. Haurdič pálil z hranice šestnáctky, Kučera jen tak tak vyrazil nad břevno.

JAB -CEB 22. Šíma z dvaceti metrů dělovkou prověřil Špita, který střelu vyrazil na roh.

SPA -TEP Teplická obrana nechala projít do vápna pozemní centr na Kadlece, který mířil jen do Slavíka.

PRI -BAN 20. Hra už pokračuje, stejně tak ale i řádění ostravských chuligánů.

PRI -BAN 19. Ze středu fanoušků Ostravy, kterých dorazilo do Příbrami několik tisíc, na sebe upozorňuje početná skupina chuligánů, kteří vytrhávají sedačky a odpalují dělbuchy. Zasahovat musí policie. Utkání je přerušeno, k příznivcům Baníku promlouvá i ostravský kapitán Martin Lukeš.

SPA -TEP 17. Wilfried znovu v akci. Po rohu hlavičkoval znovu těsně nad bránu.

JAB -CEB 7. Lafatovu akci zakončil do boční sítě Jarolím.

PRI -BAN 7. Příbram vstřelila branku a vede 1:0! Baník si svou situaci komplikuje hned v úvodu. Šťastnou branku vsítil PILÍK.

SPA -TEP 7. Další centr posílá Wilfried hlavičkou těsně nad.

SPA -TEP 4. Sionko centroval na bližší tyč, kde míč tečoval Wilfried do boční sítě.

1. Utkání právě začala.

Jablonečtí nastupují snad v nejsilnější sestavě, chybí akorát Valenta. České Budějovice počítají více ztrát, například Otepku, Horejše nebo Laštovku.

Ostravští se musí vypořádat s absencí Bolfa, Neuwirtha a Ličky.

Sparta nastupuje v nejsilnější sestavě, Teplice například bez Vachouška nebo Kleina. Letná se zaplňuje, mělo by být vyprodáno.

Všechny tři kandidáti na titul mají ve svých řadách několik opor. Která z nich byla v letošním ročníku nejlepší? O tom můžete hlasovat v naší ANKETĚ.

V dnešním rozhodujícím kole budeme sledovat tři klíčová utkání, které o titulu spolurozhodnou: Sparta - Teplice, Příbram - Baník a Jablonec - České Budějovice.

Za dvě hodiny bychom se měli dozvědět, kdo přeruší dvouleté kralování Slavie. Nejblíže k tomu má Sparta, pro kterou při rovnosti bodů s Baníkem hraje lepší skóre. O bod méně má třetí Jablonec, který čeká na zaváhání svých soupeřů.