ŽIVĚ Teplice v semifinále prohrály s Olomoucí 0:3

19. 4. 2012 17:49
Sledujte online reportáž z odvetného zápasu semifinále Poháru České pošty, ve kterém se v Teplicích střetne domácí tým se Sigmou Olomouc.

Minuta po minutě

- Děkuji za pozornost a přeji pěkný večer.

- Sparta proti Olomouci. Takové bude složení finálového zápasu Poháru České pošty. Sigma v odvetě na hřišti Teplic jasně dominovala, vyhrála 3:0 a zaslouženě postoupila. Teplice hrály strašně a za celý zápas si nevytvořily jedinou gólovou příležitost.

90+1. Utkání skončilo.

90. Sudí nastaví jedinou minutu nad rámec standardní hrací doby.

89. Olomoucký trenér Petr Uličný naposledy střídá. Poslední vteřiny stráví na place Nepožitek, odpočinout si jde Kučera.

89. Za moment se role obracejí. Na zemi je faulovaný Heinz a kartu žluté barby si zblízka prohlédl Rosa.

88. Heinz se uvedl faulem na Vachouška. Příhoda mu uděluje žlutou kartu.

87. Mujagič sice dopravil míč do sítě, jeho symbolická radost ale byla předčasná. Pomezní sudí mával ofsajd.

86. A byla to poslední dnešní Navrátilova akce. Na poslední minuty ho na hřišti nahradí zkušený Marek Heinz.

85. Navrátilova kolmice na nabíhajícího Varadiho byla příliš dlouhá. Míč ukořistil Grigar.

81. Vůch přistrčil míč Mujagičovi, jehož rána se ale přes hradbu těl k brance nedostala.

80. Olomouc poprvé střídá. Hrdinu zápasu Michala Ordoše střídá Jirouš.

80. Utkání už se dohrává. Domácí chápou, že s výsledkem nic neudělají, i kdyby se rozkrájeli.

79. Siva utekl hostujícímu Pospíšilovi, který ho zastavil jen za cenu žluté karty.

74. Olomouc měla další příležitost, kopala přímý kop ze zajímavé pozice. Podaného centr ale skončil u prvního teplického obránce.

70. Projev obou týmů je teď diametrálně odlišný. Zatímco Teplice hrají v křeči a nejsou schopny vytvořit kloudnou akci, projev Sigmy je lehký a sebevědomý.

67. Teplice střídají potřetí a naposledy. Čajiče nahradil Mujagič.

65. To už připomíná debakl! Olomouc vede v Teplicích 3:0 a finále jí s největší pravděpodobností neunikne. Střelcem branky je znovu Michal ORDOŠ, který zakončil akci Navrátila s Varadim.

62. Nový muž Dolejš to zkoušel individuálně, ale akce se mu nakonec nepovedla. Teplice působí hodně křečovitým dojmem.

60. Kouč Rada sází na vysokého Michala Smejkala. Ten v sestavě právě nahradil pravého obránce Vondráška.

60. Něco přes dva a půl tisíce diváků sleduje stejný obraz hry jako v první půli. Sigma je zdatnější v kombinaci a zaslouženě udržuje pohodlný náskok.

56. Sigma je spolehlivá vzadu a vyráží k rychlým útokům. Po přihrávce Navrátila se ale Varadi neprosadil.

54. Rosův centr neměl nebezpečné parametry. Olomoucká obrana zatím nemá s bráněním dvougólového náskoku sebemenší potíže.

52. Teplický trenér Rada sahá k první změně v sestavě. Stožického nahradí Petr Dolejš.

49. Rosa chtěl po rozhodčím odpískání faulu na svou osobu. Nedočkal se a tak Radka Příhodu řádně sepsul.

46. Teplice mají pětačtyřicet minut na zázrak. Vstřelit musejí tři branky a žádný nedostat. Pokud se jim to povede, postoupí.

46. Začal druhý poločas.

- Nezáživný fotbal okořenila olomoucká Sigma v závěru první půle dvěma góly a do finále, které se hraje 2. května v Plzni, má nyní mnohem blíže.

45. První poločas skončil.

45. A kouč Rada se musí uvztekat, protože Teplice prohrávají už 0:2. Siva chtěl uklidit míč před dotírajícím Ordošem, ovšem trefil se do vlastní branky. Sigma slaví.

43. Teplickým se hra vůbec nedaří, stále kupí nepřesnosti a náročný trenér Rada stále častěji posílá směrem ke svým svěřencům tvrdé výtky.

41. O rychlou odpověd se snažil Jindráček, proti přesile olomouckých obránců ale neměl příliš dobré vyhlídky.

38. Blesk z čistého nebe a Olomouc v Teplicích vede! Po povedené přihrávce Navrátila se v jasné šanci ocitl Michal ORDOŠ a se štěstím a s přispěním Vondráška elegantně přehodil Grigara.

35. Matula fauloval a Podaný pálil z přímého kopu. Prostřelil po zemi zeď, Grigar si připsal další zákrok. Nikterak složitý.

33. Pozorný byl i na druhé straně Zlámal, který si poradil s hlavičkou Stožického po pěkném centru Rosy. V posledních minutách došlo k mírnému zlepšení kvality hry. Velká šance ale stále nepřichází.

32. Akrobaticky přes hlavu to zkoušel Podaný, mířil však přímo do rukavic připraveného Grigara.

31. Konečně alespoň nějaké zakončení. I když hodně neslané, nemastné a nepřesné. Hlavičkoval teplický Vůch.

26. V olomouckém dresu se hodně snaží Jakub Podaný. Jeho další pokus ale překazil pohotový brankář Grigar.

24. V posledních minutách hrají o něco lépe domácí. Další přímý kop ovšem k ohrožení branky Sigmy nevedl.

22. Fotbalovou nudu vystřídal karetní mariáš. Příhoda oceňuje žlutým trestem také faul olomouckého Navrátila.

22. Průnik snaživého Varadiho bez potíží zastavila obrana Teplic.

21. A žlutá karta vzápětí i na druhé straně. Lukáš u pomezní čáry musel své vlastní zaváhání hasit faulem na Ordoše.

20. Sudí Příhoda poprvé uděluje žlutou kartu. Potrestán je olomoucký stoper Kučera, který za hranicí pravidel zastavil domácího hračičku Vůcha.

19. Oba týmy v krátkém časovém sledu zkazily slibné brejkové situace.

17. S dalším nesmělým útočným náznakem z kopaček hostů si hravě poradil stoper Lukáš ve spolupráci s brankářem Grigarem.

16. Domácí zahrávali nadějný přímý kop, k ničemu zásadnímu ale nevedl. Centr Stožického byl nepřesný.

13. Když už se Podaný dostal ke střele, trefil jen obránce před sebou.

12. Olomoučtí mají míč více na svých kopačkách, ale finální fáze zatím hodně pokulhává. Diváci se v úvodních minutách nudí.

11. Ani akce Varadiho po centru Ordoše k první střele na branku nevedla.

8. Do útočení se zlehka pustili i domácí. Dlouhý míč za obranu ale doputoval až k brankáři Zlámalovi.

7. Sigma vybojovala první roh, Grigar ale centr vyboxoval do bezpečí.

6. Olomoucký Kučera zkoušel kolmici mezi stopery. Přihrávku v pohodě sebral teplický brankář Grigar.

3. Teplice drží míč na svých kopačkách, ovšem zatím převážně na své polovině. Utkání začalo v notně opatrném duchu.

1. Hlavní rozhodčí zahájil první poločas.

Sudí Hlavním rozhodčím je Radek Příhoda, v rolích asistentů budou působit jeho kolegové Filípek a Mencl.

Sestavy Teplice nastoupí v tomto složení: Grigar - Vondrášek, Lukáš, Matula, Rosa - Stožický, Siva, Vachoušek, Čajič, Vůch - Jindráček.

Sestavy Hosté z Olomouce nasazují tuto základní jedenáctku: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Dreksa, Podaný - Varadi, Ordoš, Navrátil.

- Vítěz dnešního utkání bude ve finále českého poháru soupeřem pražské Sparty, která ve včerejším klání podruhé porazila Jablonec, tentokrát na jeho půdě 3:2.

- Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z odvetného utkání semifinále Poháru České pošty. Od 16 hodin se na teplických Stínadlech utká domácí tým se Sigmou Olomouc. Duel je naprosto otevřený, protože první utkání v Olomouci skončilo bezbrankovou remízou.