Zastavte ty masakry. Fotbalista v MLS místo oslavy gólu apeloval na kongresmany

yac yac
5. 8. 2019 11:54
O víkendu došlo ve Spojených státech ke dvěma hromadným vraždám, při nichž zemřely tři desítky lidí a další desítky utrpěly zranění. I proto se rozhodl ozvat fotbalista Alejandro Bedoya.
Alejandro Bedoya (Philadelphia Union)
Alejandro Bedoya (Philadelphia Union) | Foto: Reuters

Kapitán Philadelphie Union projevil svůj názor ve víkendovém utkání MLS proti DC United. Po vstřelení gólu zakřičel do nedalekého televizního mikrofonu: "Hej vy v kongresu, začněte už něco dělat. Zastavte ty střelby."

Sám Bedoya má s podobnými tragédiemi smutnou zkušenost, neboť v jeho rodném Parklandu bylo při střelbě na škole zabito 17 studentů. "Modlitby a soucit už nestačí, z Ameriky se stává dystopická společnost. Je už třeba konečně něco začít dělat," prohlásil Bedoya už před zápasem.

"Jsem v první řadě člověk, který má děti, až potom fotbalista a sportovec. Nemůžu se tvářit, že se nic neděje. A přeci nejsem jediný, kdo to takhle vidí," dodal Bedoya v rozhovoru po utkání, které Philadelphia vyhrála 5:1.

V USA během víkendu zemřelo při dvou masakrech v Texasu a Ohiu 30 Američanů a další desítky byly zraněny v rozpětí pouhých čtrnácti hodin. Za každou tragédií stál střelec ozbrojený palnou zbraní.

Přestože sobotní útok v El Pasu patří k nejhorším masakrům střelnou zbraní v moderní historii USA, ten vůbec nejkrvavější se odehrál v roce 2017. Tehdy čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock při střelbě na účastníky koncertu v Las Vegas usmrtil 58 lidí.

Podle serveru Mass Shooting Tracker, který sleduje počty zavražděných lidí při střeleckých masakrech v Americe, už letos tímto způsobem zahynulo 347 osob.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy