Xaviho Barcelona šlape. Doma smetla Pamplonu a dohání druhou Sevillu

13. 3. 2022 23:00
Barcelona si doma poradila hladce 4:0 s Pamplonou a vrátila se na třetí příčku o pět bodů za Sevillu, na kterou má zápas k dobru. Ta dnes jen remizovala na hřišti nováčka Vallecana 1:1 a po 28. kole může ztrácet na vedoucí Real Madrid už deset bodů. Lídra tabulky čeká dohrávka proti Mallorce v pondělí.
Trenér Barcelony Xavi
Trenér Barcelony Xavi | Foto: Reuters

Barcelona v prvním vzájemném duelu s Pamplonou jen remizovala, tentokrát ale překvapení nedopustila. Domácí rozhodli třemi góly v úvodní půlhodině, kdy se prosadil z penalty a chytrým zakončením pod padajícím brankářem Torres a třetí gól přidal Aubameyang. Po změně stran se prosadil ještě střídající Puig.

"Katalánci" se vítězně naladili nejen na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy na hřišti Galatasaraye, ale i na očekávané El Clásico proti Realu, které je na programu za týden.

Sevilla prohrávala od 46. minuty, kdy se po více než dvou letech znovu trefil v La Lize záložník Bebé. Vyrovnání obstaral v 63. minutě Delaney.

Vallecano bodoval po šesti zápasech a je třinácté. Sevilla sice protáhla sérii ligové neporazitelnosti na 14 utkání, zároveň ale šestkrát z posledních osmi duelů pouze remizovala.

Utkání Betis Sevilla - Bilbao rozhodl v 20. minutě hlavou Iglesias. Španělský útočník dal 15. soutěžní branku v sezoně a se spoluhráčem Juanmim (16 gólů) jsou druhým nejproduktivnějším ofenzivním duem španělské ligy. Lépe je na tom jen dvojice Realu Madrid Benzema (30), Vinícius Júnior (16).

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Vallecano - FC Sevilla 1:1 (46. Bebé - 63. Delaney), Betis Sevilla - Bilbao 1:0 (20. Iglesias), San Sebastian - Alavés 1:0 (70. Zubimendi), FC Barcelona - Pamplona 4:0 (14. z pen. a 21. Torres. 27. Aubameyang, 75. Puig).

1. Real Madrid 27 19 6 2 56:21 63
2. FC Sevilla 28 15 11 2 40:19 56
3. FC Barcelona 27 14 9 4 52:29 51
4. Atlético Madrid 28 15 6 7 52:36 51
5. Betis Sevilla 28 15 4 9 50:35 49
6. San Sebastian 28 13 8 7 29:29 47
7. Villarreal 28 12 9 7 48:26 45
8. Bilbao 28 10 10 8 32:27 40