V Papírovém domě se schovali za Dalího, v Egyptě zloděje maskoval Salah

Sport Sport
21. 5. 2020 7:11
Ve španělské seriálové senzaci Papírový dům od Netflixu realizují lupiči své promyšlené plány maskováni za surrealistického malíře Salvadora Dalího. Skuteční egyptští lapkové na to šli jinak, i když podobně.
Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah.
Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah. | Foto: Reuters

Egyptští zloději si v reálném světě také vybrali svou národní legendu, ale zabrousili do světa sportu. Do akce si nasadili masky fotbalové hvězdy Liverpoolu Mohameda Salaha.

Ozbrojený gang lupičů už ale negativní reklamu egyptskému křídelníkovi nedělá.

Káhirská policie čtyři muže chytila a zatkla během pokusu o vyloupení jednoho z obchodů na předměstí hlavního města. Všichni čtyři zadržení na sobě měli Salahovu masku. Při kontaktu s policií se pokusili o útěk, ale marně.

Sedmadvacetiletý Salah je největší egyptskou sportovní hvězdou posledních let a klíčovým hráčem národního týmu. Za Egypt vstřelil v 67 zápasech 41 gólů.

V roce 2018 se stal nejlepším střelcem Premier League, o rok později pak výrazně přispěl k vítězství Liverpoolu v Lize mistrů. I v aktuální, přerušené sezoně Salah září. V lize nasázel šestnáct gólů a i díky jeho produktivitě jsou Reds jednoznačně první.

 

Právě se děje

před 7 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy