Guardiola si mne ruce, zimní devatenáctiletá posila Gabriel Jesus zastínil v reprezentaci i Neymara

David Janeczek David Janeczek
21. 11. 2016 16:06
Z největší jihoamerické země proudí do Evropy každoročně desítky kvalitních Brazilců. Někteří si místo v top týmu vybojují postupně, ale existují i tací, kteří dostanou laso od velkoklubu okamžitě. Jako v případě devatenáctiletého Gabriela Jesuse, kterého přivedl Manchester City už v létě, ale mladý útočník ještě do konce kalendářního roku zůstal v Palmeiras.
Gabriel Jesus | Video:

Praha - Jednou z hlavních priorit Pepa Guardioly po příchodu do Manchesteru City bylo podepsat devatenáctiletého Brazilce Gabriela Jesuse z Palmeiras. V létě se o něj City přetahovalo s Barcelonou a španělský stratég dobře věděl, co dělá, když za něj neváhal zaplatit za 27 milionu liber (847 milionu korun).

Kdyby se totiž City o příchod Jesuse snažilo až v zimním přestupovém okně, tak by si v Palmeiras zřejmě řekli o větší obnos, neboť devatenáctiletý útočník na začátku října debutoval za brazilský seniorský národní tým a v šesti zápasech nastřílel 5 branek a přidal 4 asistence. 

Brazílie s Jesusem na hřišti ještě neztratila body

Zajímavostí je také, že Brazílie bez Jesuse v prvních šesti zápasech kvalifikace o mistrovství světa v Rusku třikrát prohrála a jednou remizovala, ale s mladíkem na hrotu útoku ještě neztratila ani bod a vyprovodila třeba i Argentinu 3:0.

Jesus se do reprezentace dostal také proto, že byl jedním z hlavních strůjců zlatých olympijských medailí pro Brazílii na letošních hrách. A na turnaji v Rio de Janeiro zastínil třeba i kapitána Neymara.

Jesus s devítkou jako Ronaldo

V brazilské reprezentaci dostal Gabriel Jesus dres s číslem 9. "Abych byl upřímný ještě v létě jsem si to neuměl ani představit. Ale je to o tvrdé práci, ze které příležitosti vyplynou. Každopádně jsem strašně hrdý, že jsem dostal tento speciální dres, který v minulosti nosili skvělí Brazilci," neskrývá Jesus nadšení ze svého fotbalového vývoje v posledním roce.

Gabriel Jesus tedy v národním týmu ukázal, že se neztratí ani na té nejvyšší úrovni a předpokládá se tedy, že v Manchesteru se rovnou připojí k prvnímu týmu vedle dalších mladých hvězd, které Guardiola v létě přivedl. 

Velkou devízou velmi produktivního Brazilce je také jeho ofenzivní univerzálnost. Může hrát stejně tak osamocen na hrotu útoku jako na křídle. To jistě ocení Guardiola, který avizoval, že v Manchesteru postrádá více flexibilních útočníků. Ostatně španělský stratég má univerzální fotbalisty v oblibě. Joshua Kimmich, David Alaba nebo Javier Mascherano by mohli vyprávět.

Pozor. Ve velkoklubu není adaptace snadná

Jenže v Manchesteru musejí s obrovským talentem opatrně. Vzpomeňte na Leroye Saného, o více než rok starší fotbalista stál City ještě více, ale zatím má do tahouna týmu ještě daleko, neboť v obrovské konkurenci není snadné se ihned prosadit.

Každopádně se od Brazilce čekají v budoucnosti velké věci. V Guardiolově týmu mu snad z adaptací pomohou spoluhráči z národního týmu Fernando a Fernandinho.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
Další zprávy