Za sexy krásku na lavičce a na hřišti hrozí brazilskému klubu pokuta 220 tisíc korun

ČTK ČTK
17. 11. 2016 18:13
Dvaadvacetiletá modelka a dcera trenéra Carolina Portaluppiová slavila s týmem Gremia postup do finále Brazilského poháru na lavičce a pak i na hřišti. Týmu za to teď pro finále hrozí uzavření stadionu a vysoká pokuta.
Trenér Renato Portaluppi a jeho dcera, úspěšná modelka Carolina Portaluppiová v semifinále brazilského poháru.
Trenér Renato Portaluppi a jeho dcera, úspěšná modelka Carolina Portaluppiová v semifinále brazilského poháru. | Foto: ČTK

Sao Paulo - Fotbalisté Gremia nesmějí odehrát domácí odvetu finále Brazilského poháru na svém stadionu kvůli tomu, že po postupu ze semifinále slavila s hráči na hřišti trenérova dcera. Nejvyšší sportovní soud navíc klubu z Porto Alegre udělil pokutu 30.000 realů (220 000 korun).

Půvabná Carolina Portaluppiová má na instagramu skoro půl milion followerů:

Dvaadvacetiletá studentka a modelka Carolina Portaluppiová seděla v posledních minutách odvetného duelu semifinále proti Cruzeiru na lavičce vedle svého otce Renata Gaucha. Po závěrečném hvizdu a postupu Gremia v součtu 2:0 slavila s hráči na trávníku a vše dokumentovala na telefon. Mladá dívka má 488.000 followerů na sociální síti instagram.

Gremio čeká 23. a 30. listopadu finále s týmem Atlético Mineiro. Proti disciplinárnímu trestu se hodlá odvolat.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Německá armáda má prvního rabína za více než 100 let

V německé armádě bude po více než 100 letech sloužit vojenský rabín. Zsolt Balla, narozený v Maďarsku, byl do funkce uveden v synagoze v Lipsku. Podle agentury DPA v bundeswehru, který má na 180 000 příslušníků, působí zhruba 300 židů.

Německá vláda v roce 2019 schválila návrh Ústřední rady Židů v Německu na obnovení funkce náboženských poradců pro židy sloužící v ozbrojených silách. "Po desítky let to bylo nemyslitelné a stále to nelze brát jako samozřejmost," řekl šéf hlavní židovské organizace Josef Schuster. "Proto dnes máme všechny důvody být šťastní a vděční," dodal Schuster.

Za 1. světové války za Německo bojovalo mnoho židů a v jeho armádě vykonávaly pastorační službu desítky rabínů. Poté, co se v roce 1933 ujal moci Adolf Hitler, nacisté Židy vyloučili ze všech sfér veřejného života a později jich miliony vyvraždili.

Podle Schustera bude Balla zárukou, že židovští vojáci budou moci v armádě sloužit v souladu se svými náboženskými pravidly a že budou učit i nežidovské vojáky o židovských tradicích a svátcích, což má napomoci při odbourávání předsudků.

Dvaačtyřicetiletý rabín Balla, který byl vysvěcen v roce 2009, řekl, že pociťuje "neuvěřitelný vděk za to, že smí žít v zemi, která se vyrovnává se svou minulostí, ale také se rozhodla jít vpřed a aktivně měnit svět k lepšímu".

Židé tvoří v německé armádě malou menšinu. Zhruba polovina vojáků se hlásí ke křesťanství a muslimů je v bundeswehru přibližně 3000. Dosud v bundeswehru sloužili pouze katoličtí a luteránští kaplani a v plánu je zavedení náboženského poradenství i pro muslimy.

před 4 hodinami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy