Úmysl, nebo náhoda? Brankář v japonské lize dostal během pár vteřin dva góly z půlky

Sport Sport
29. 10. 2019 7:18
Gól z půlky je ve fotbale raritou. Brankář Masahiro Okamoto ovšem dostal hned dva v jednom zápase. A ještě během pár vteřin.
Video: Youtube.com

Uběhla přesně hodina hry. Tým Montedio Jamagata vedl v utkání druhé japonské ligy nad Ehime 1:0, když se na vlastní polovině, pár kroků od půlící čáry, dostal k míči domácí Šun Nakamura. Balon si přistrčil, podíval se, a když viděl, že je gólman soupeře Masahiro Okamoto pořádný kus před svou brankou, poslal mu ho do sítě.

Parádní kousek, který nebývá často k vidění.

Jenže prakticky po rozehrání se stejná věc z téměř totožného místa povedla i Tacuhirovi Samamotovi! Ani jeho skákavou střelu z půlky Okamoto nezastavil, přestože mu míč šel do rukavic. Hned po zápase se tak vyrojily na sociálních sítích spekulace fanoušků, zda šlo jen o náhodu, nebo jestli nebyl třeba zápas ovlivněn sázkařskými mafiemi…

Další gól už v utkání nepadl, Jamagata si díky vítězství 3:0 udržela druhou příčku v tabulce, Ehime zůstalo na šestnácté pozici v dvaadvacetičlenné soutěži.

Už šestatřicetiletý Okamoto strávil profesionální kariéru v Čibě, se kterou v roce 2009 zažil i pád do druhé ligy. Až před dvěma lety zažil první přestup do Ehime.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy