Červená po třinácti vteřinách. Gólman ani nečekal na sudího a sám se vydal ze hřiště

Sport Sport
22. 10. 2019 18:26
Tohle šlo rychle. Brankář fotbalového Konyasporu uviděl červenou kartu hned po třinácti vteřinách hry, čímž se postaral o nový rekord turecké ligy.

Výkop, pár nepřesných přihrávek, nákop a vyloučení. Brankář Konyasporu Serkan Kirintili se vydal za dlouhým výkopem, míč pohodlně lapil do rukavic, jenže si neuvědomil, že už opustil pokutové území. Když to zkušenému, už 34letému gólmanovi konečně došlo, míč pustil, ale už bylo pozdě.

Muž s číslovkou 1 na dresu ani nečekal, až mu rozhodčí ukáže červenou kartu, sundal rukavice a kráčel ze hřiště. Až cestou pohledem zkontroloval, že sudí skutečně neváhal. Vyloučení po třinácti vteřinách zápasu je rekordním počinem nejvyšší turecké soutěže.

Moc si tak nezahrál ani záložník Alper Uludag, který se ani nezpotil a musel uvolnit místo náhradnímu brankáři Ertugrulovi Taskiranovi. Nerozchytaná dvojka ovšem prakticky vzápětí inkasovala gól od Guilhermeho a hosté z Malatyasporu nakonec dovedli celozápasovou přesilovku k pohodové výhře 2:0.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy