Strach o portugalský supertalent. Kamarád ho na benzínce střelil do hrudi

Rudolf Černík Rudolf Černík
11. 11. 2020 13:58
Předvídá se mu skvělá budoucnost, ale v 18 letech mohla skončit nejen jeho kariéra, ale i život. Portugalský fotbalista Bruno Tavares jen těsně unikl smrti.

Nebezpečná zábava totiž málem skončila tragicky. K incidentu došlo o víkendu na benzínové stanici, kam přijel Tavares v autě s partou kamarádů. Jeden z nich se chtěl pochlubit pistolí, jenže nabitá zbraň náhle vystřelila a zasáhla fotbalistu Sportingu Lisabon do hrudi. 

Tavares byl okamžitě převezen do lisabonské nemocnice Garcia de Orta a ihned podstoupil operaci. Policie po střelci, který z místa činu utekl, pátrá.

Osmnáctiletý útočník patří k největším talentům portugalského fotbalu a předpovídá se mu, že by se mohl stát nástupcem Cristiana Ronalda, jenž rovněž prošel mládežnickou akademií Sportingu Lisabon.

Klub ví velmi dobře, jaká naděje mu v Tavaresovi, jenž dosud odehrál za mládežnické reprezentace Portugalska 38 zápasů a nastřílel devět gólů, roste - v květnu si ho pojistil novou smlouvou na pět let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy