Divoká dovolená. Kapitán Manchesteru skončil v Řecku v poutech, napadl policistu

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 8. 2020 12:41
Kapitán fotbalistů Manchesteru United Harry Maguire byl podle řecké televize TV ERT na ostrově Mykonos zadržen policií.
Harry Maguire
Harry Maguire | Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý obránce se nad ránem nejprve dostal před jedním z barů do konfliktu s jinými turisty a poté měl nejprve slovně a poté i fyzicky napadnout zasahující strážce pořádku. Jelikož se bránil zadržení, musela mu podle tamních médií být nasazena pouta.

"Klub byl zpraven o incidentu, jehož součástí byl minulou noc i Harry Maguire. Jsme s ním v kontaktu a plně spolupracuje s řeckými úřady. V tuto chvíli nebudeme záležitost více komentovat," uvedli zástupci Manchesteru United v prohlášení.

Maguire, kromě nějž byli zadrženi také další dva Britové, zamířil na dovolenou po vyřazení United v semifinále Evropské ligy. V tom anglický celek navzdory převaze a několika velkým šancím prohrál 1:2 se Sevillou. V Premier League výběr trenéra Oleho Gunnara Solskjaera obsadil třetí místo. Do nové sezony vstoupí United v polovině září.

Harry Maguire s partnerkou Fern Hawkinsovou během dovolené v Řecku:

 

Právě se děje

před 10 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy