Ďábelský Rooneyho mix: prášky zapíjel alkoholem. Ve vězení se k němu chovali slušně

Rudolf Černík
8. 1. 2019 7:30
Mluvčí Waynea Rooneyho popsal, co předcházelo incidentu, po němž se slavný anglický fotbalista ocitl za mřížemi. Do vězení ho dostaly prášky na spaní v kombinaci s konzumací alkoholu.
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Autor rekordního počtu gólů v anglické reprezentaci a v současnosti hráč týmu DC United v zámořské MLS byl zatčen 16. prosince ve Washingtonu. Stalo se tak poté, co přiletěl ze Saúdské Arábie, kde sledoval závody formule E. Důvodem jeho zadržení letištní policií bylo to, že byl na veřejnosti opilý a klel.

"Během letu si Wayne vzal předepsaný počet prášků na spaní a mixoval je s konzumací alkoholu. Následkem toho byl při příletu dezorientovaný," uvedl hráčův mluvčí poté, co incident vešel v neděli ve známost. "Byl zadržen policií, která ho zatkla kvůli menšímu přestupku," doplnil.

fotbal, Wayne Rooney a jeho fotografie po zatčení a uvěznění
fotbal, Wayne Rooney a jeho fotografie po zatčení a uvěznění | Foto: Reuters

Muži zákona převezli někdejší dlouholetou hvězdu Manchesteru United z Dullesova mezinárodního letiště do vazební cely okresního vězení v Loudounu.

"Byl zapsán do Detenčního centra pro dospělé loudounského okresu kvůli obvinění z opilosti na veřejnosti vzneseného na základě zatčení letištní policií," prohlásil mluvčí šerifa okresu Loudoun.

Po vystřízlivění a zaplacení pokuty ve výši 25 dolarů a nákladů 91 dolar byl Rooney z vězení propuštěn. "Wayne by chtěl ocenit způsob, jakým s ním bylo zacházeno všemi, kdo měl s tímto případem co do činění," vyzdvihl Rooneyho mluvčí.

Rooney po odchodu z Evertonu podepsal smlouvu na tři a půl roku s DC United, podle níž si přijde na 2,78 milionu dolarů za rok (asi 62 milionů korun). Na vyměřenou pětadvacetidolarovou pokutu tak podle kontraktu vydělá za čtyři minuty a 43 vteřin.

Potíže se zákonem kvůli alkoholu měl slavný útočník už v Anglii. V září roku 2017 dostal zákaz řízení na dva roky a sto hodin veřejně prospěšných prací poté, co ho policie přistihla za volantem s téměř trojnásobně překročenou hladinou alkoholu. Rooney tehdy také souhlasil s absolvováním protialkoholního kurzu.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy