Plzeňský Kolář řádil na filmovém festivalu, přijde o několik měsíčních platů

ČTK ČTK
3. 7. 2018 18:31
Částka z pokuty půjde podle klubu na viktoriánskou mládež.
EL, Plzeň-Sporting: Daniel Kolář
EL, Plzeň-Sporting: Daniel Kolář | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Fotbalista Daniel Kolář dostal od vedení Viktorie Plzeň pokutu ve výši několika měsíčních platů, jelikož hrubě porušil interní pravidla mistrovského klubu. Důvodem je chování bývalého reprezentanta během filmového festivalu v Karlových Varech, kde se podle deníku Blesk opil a narušil módní přehlídku.

"Daniel Kolář během osobního volna hrubě porušil interní klubová pravidla, za což jej dnes vedení Viktorie potrestalo finanční pokutou ve výši několika měsíčních platů. Tato částka bude věnována viktoriánské mládeži," uvedl plzeňský klub v prohlášení.

Dvaatřicetiletý Kolář odjel na festival v rámci volna, které hráči Plzně dostali před odjezdem na soustředění do Rakouska. Za své chování se dnes omluvil.

"Udělal jsem obrovskou chybu. Mé včerejší chování se absolutně neslučuje s chováním profesionálního sportovce, bylo to ode mě trapné. Řadu lidí jsem tím zklamal a jsem si toho plně vědom," napsal na sociálních sítích. "Chtěl bych se všem moc omluvit a jsem připravený přijmout jakýkoli klubový trest a nést za své chování následky. Omlouvám se," dodal.

Plzeň v minulosti podobně potrestala brankáře Petra Bolka a obránce Davida Limberského, kteří řídili opilí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy