Real otočil zápas v Gironě, Vaclík udržel čisté konto

27. 8. 2018 0:19
Sevilla remizovala bez branek s Villarrealem.
Karim Benzema.
Karim Benzema. | Foto: Reuters

Madrid - Real Madrid otočil ve španělské fotbalové lize utkání v Gironě a i díky dvěma proměněným penaltám vyhrál 4:1. Český reprezentační brankář Tomáš Vaclík udržel své první čisté konto v La Lize při bezbrankové remíze Sevilly s Villarrealem.

V loňské sezoně dokázala Girona na domácím hřišti "Bílý balet" porazit a do utkání vstoupila dobře i tentokrát, v 16. minutě uklidil míč chladnokrevně pod břevno Borja García. V 38. minutě ale Muniesa fauloval ve vápně Asensia a nařízenou penaltu proměnil dloubáčkem doprostřed branky kapitán Realu Ramos.

Krátce po změně stran zastavil Pons Asensia v pokutovém území znovu pouze za cenu faulu a z následné penalty poslal brankáře Bona na druhou stranu Benzema. Na rozdíl dvou branek zvýšil po rychlém brejku Bale, který vstřelil gól v šestém utkání La Ligy v řadě, což je jeho nejdelší série. Zároveň dal svůj 150. gól v kariéře. Deset minut před koncem přidal ještě jeden zásah Benzema.

Trenér Sevilly Pablo Machín udělal v základní sestavě svého týmu osm změn oproti pohárovému utkání v Olomouci. V zahajovací jedenáctce zůstali pouze Vaclík, záložník Banega a střelec vítězné branky Sarabia.

Vaclík řešil nejvážnější situaci v 68. minutě, když se před ním sám ocitl bývalý kanonýr Sevilly Bacca. Český brankář jeho tvrdou střelu zblízka i díky včasnému vyběhnutí vyrazil na roh. Na druhé straně mohl rozhodnout v 90. minutě střídající Ben Yedder, ale trefil pouze tyč.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Espaňol Barcelona - Valencie 2:0 (63. Granero, 68. Iglesias), FC Sevilla - Villarreal 0:0, Girona - Real Madrid 1:4 (16. B. García - 52. z pen. a 80. Benzema, 39. Ramos z pen., 59. Bale).