Real španělský Superpohár neobhájí, Barcelonu ve finále vyzve Bilbao

14. 1. 2021 23:12
Španělský Superpohár nevyvrcholí očekávaným El Clásicem, protože Real Madrid dnes nedokázal napodobit Barcelonu a prohrál v semifinále hraném v Málaze s Bilbaem 1:2. Roli favorita nepotvrdil ani Arsenal, který v anglické Premier League jen remizoval 0:0 s Crystal Palace.
Raul Garcia a Inaki Williams
Raul Garcia a Inaki Williams | Foto: Reuters

O postup Athleticu se zasloužil zejména Raúl García, který už v prvním poločase vstřelil oba góly, ten druhý z penalty za faul. Po změně stran snížil Karim Benzema, ale vyrovnat už obhájci trofeje i přes velký tlak nedokázali.

Bilbao porazilo Real v soutěžním utkání poprvé po šesti letech a Superpohár může ovládnout potřetí. Naposledy v roce 2015 Athletic ve finále deklasoval 4:0 právě Barcelonu, která drží se ziskem třinácti trofejí rekord.

Arsenal s Crystal Palace jen remizoval

Roli favorita ve čtvrtek nenaplnil ani Arsenalu, který po třech výhrách v anglické lize uhrál jen bezbrankovou remízu s Crystal Palace a v tabulce zůstali na 11. místě. Arsenal usiloval o čtvrté vítězství v řadě, což se mu v Premier League podařilo naposledy v říjnu 2018, proti urputně bránícímu soupeři se ale nedokázal prosadit.

Hosté byli na hřišti Arsenalu v prvním poločase lepším týmem, střela obránce Jamese Tomkinse ale skončila na břevně a neuspěl ani pokus Christiana Bentekeho. Domácí sice po přestávce převzali kontrolu, branku soupeře ale příliš neohrozili.