Poslední varování pro fotbalisty v Anglii. Přestaňte se objímat, hřímá ministr

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 1. 2021 11:45
Vedení Premier League i britský ministr sportu důrazně upozornili fotbalisty na nutnost dodržování pravidel proti šíření covidu-19. K těm patří mimo jiné i zákaz objímání a dalších bližších osobních kontaktů po vstřelení branky.
Radost hráčů Manchesteru City po gólu Phila Fodena ve středečním utkání proti Brightonu
Radost hráčů Manchesteru City po gólu Phila Fodena ve středečním utkání proti Brightonu | Foto: Reuters

Kvůli zvýšenému počtu případů nákazy koronavirem bylo v minulých dnech odloženo několik zápasů první ligy.

"Všichni v zemi musejí změnit způsob chování k ostatním lidem a fotbalisté nejsou výjimkou. Existují pro ně bezpečnostní covidová pravidla. Fotbalisté je musejí dodržovat a fotbalové autority je musejí vyžadovat - přísně," napsal ve středu na twitteru britský ministr sportu Nigel Huddleston.

Ke svému příspěvku Huddleston připojil odkaz na článek na webu BBC pojednávající o tom, že Premier League varovala kluby před porušováním pravidel, za něž jim hrozí tresty.

Vedení soutěže týmům připomnělo, že zakázány jsou podání rukou, plácnutí dlaní i objetí, a že "mají štěstí, že mohou nadále hrát."

Agentura AP uvedla, že hromadné oslavy vstřelení gólu byly k vidění v úterních ligových zápasech a nic se nezměnilo ani po středeční výzvě.

Ve večerním duelu se seběhli pogratulovat Philu Fodenovi k vítěznému gólu v duelu proti Brightonu téměř všichni hráči Manchesteru City. "Je to prostě instinktivní reakce. Je to těžké," řekl k tomu jejich trenér Pep Guardiola.

V Británii se nyní šíří nová mutace koronaviru, která je podle odborníků nakažlivější než původní varianta. Ve středu Spojené království oznámilo nejvyšší denní přírůstek úmrtí od začátku epidemie - 1564. Celkem v zemi s covidem-19 zemřelo více než 83 tisíc lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy