"Mein Gott!" Ostuda Bayernu v Německu zastínila i covid-19. Jsem v šoku, přiznal kouč

ČTK jšk, ČTK
14. 1. 2021 12:05
Sedmnáct let hvězdy fotbalového Bayernu Mnichov neprohrály s týmem z nižší soutěže, ve středu se ale Manuel Neuer a spol. postarali o pořádný poprask. Z Německého poháru se poroučeli už ve druhém kole, když na penalty prohráli s druholigovým Kielem.
Video: Agentura AP

Bayern zápas nepodcenil, z obvyklé sestavy chyběli pouze střelec Robert Lewandowski a David Alaba. A přestože favorit většinu zápasu vedl, na jeho hře bylo vidět, že není ve stoprocentní pohodě.

Pět dní po ligovém klopýtnutí v Mönchengladbachu (2:3) trenér Hans-Dieter Flick už zase lamentoval do ruchových mikrofonů "Mein Gott!" Tentokrát když u postranní čáry peskoval Sergeho Gnabryho, že na hřišti "spí".  

Ještě větší ránu německému kouči zasadil Hauke Wahl v páté minutě nastaveného času, když přesnou hlavičkou překonal Neuera, vyrovnal na 2:2 a vyrval hostům postup z rukou. Rekordní dvacetinásobní šampioni pohárové soutěže pak v Kielu selhali v penaltovém rozstřelu poté, co jako jediný z dvanácti exekutorů neproměnil střídající záložník Bayernu Marc Roca.

"Před zápasem bych tomu nikdy nevěřil. Pivo poteče proudem," jásal hrdina Wahl, který zároveň nosí kapitánskou pásku.

Flick po zápase jen těžko hledal slova. "Samozřejmě je to šok. Jsme hodně zklamaní, chtěli jsme obhájit treble," řekl kouč pro webové stránky Bayernu, který v minulé veleúspěšné sezoně vedle domácího poháru ovládl také bundesligu a Ligu mistrů.

Bavorský gigant v poháru podlehl soupeři z nižší soutěže po 17 letech a ve druhém kole vypadl poprvé po 20 letech. Jeho selhání je v celém Německu tématem číslo jedna, řada celostátních médií mu přisoudila větší prioritu než zpravodajství z koronavirové pandemie. "Noc plná frustrace. Hanba," nebral si servítky deník Bild.

Rozdíl v obou týmech je skutečně obrovský, Zatímco Kiel má podle specializovaného webu Transfermarkt celkovou hodnotu pod 18 milionů eur, hvězdy Bayernu dávají dohromady sumu více než padesátkrát vyšší.

"Když prohrajete s outsiderem, tak to zní hloupě. Ale Kiel měl prostě víc štěstí," hledal důvody senzační porážky Thomas Müller.

 

Právě se děje

Další zprávy