Půjde Modrič do vězení? V Chorvatsku obviněn z křivé výpovědi

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 3. 2018 18:21
Luka Modrič měl křivě svědčit u soudu se Zdravko Mamičem, hrozí mu za to až pět let vězení.
Luka Modrič
Luka Modrič | Foto: Reuters

Záhřeb - Záložník Realu Madrid Luka Modrič byl v rodném Chorvatsku obviněn z křivé výpovědi kvůli svědectví v procesu s dlouholetým šéfem Dinama Záhřeb Zdravkem Mamičem. Dvaatřicetiletému fotbalistovi za to u soudu v Osijeku hrozí hrozí šest měsíců až pět let vězení.

Mamič je podle vyšetřovatelů podezřelý ze zpronevěry, které se dopouštěl pomocí fiktivních dohod během přestupů hráčů Dinama do zahraničí, a z daňových úniků. Společně se svým bratrem Zoranem a dalšími dvěma muži údajně připravili klubovou pokladu o více než 15 milionů eur a daňový úřad o 1,5 milionu eur.

Modrič podle státního zastupitelství vloni v červnu nepravdivě změnil ve prospěch kontroverzního funkcionáře výpověď o okolnostech svého přestupu z Dinama do Tottenhamu v roce 2008.

Kapitána národního týmu se zastala v oficiálním prohlášení chorvatská fotbalová federace. "Věříme, že v tomto procesu prokáže svou nevinu a nepodloženost obvinění," uvádí se v prohlášení.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy