Sám hladověl, teď Rashford dostane doktorát. Přiměl vládu k pomoci chudým dětem

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 7. 2020 13:31
Fotbalista Manchesteru United Marcus Rashford dostane od manchesterské univerzity čestný doktorát. Dvaadvacetiletý anglický útočník, který byl vyznamenán za boj proti dětské chudobě, se stane nejmladším držitelem tohoto titulu. Sám přitom vzešel z chudých poměrů.
Dvaadvacetiletý fotbalista Marcus Rashford.
Dvaadvacetiletý fotbalista Marcus Rashford. | Foto: Reuters

Rashfordovi se během června podařilo přesvědčit britskou vládu, aby i v období letních prázdnin hradila obědy zhruba 1,3 milionu dětí ze sociálně slabších rodin.

Přínos mladého reprezentanta v diskusi o chudobě vyzdvihl i premiér Boris Johnson. Během koronavirové pandemie se Rashford angažoval v několika britských charitativních organizacích.

Univerzita v Manchesteru v minulosti udělila čestné doktoráty také legendám United Alexi Fergusonovi a Bobbymu Charltonovi.

"Je to pro mě a mou rodinu velký den. Když se podívám na skvělá jména, která tento titul dostala, cítím velkou hrdost a pokoru," řekl Rashford pro klubový web.

"Máme před sebou stále dlouhou cestu v boji s dětskou chudobou v této zemi, ale dostat takové ocenění od svého města znamená, že jdeme správným směrem," doplnil anglický útočník, který byl v dětství sám přes den odkázaný výhradně na jídlo ze školy, protože matka chodila z práce až pozdě večer.

Trenér "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer je na Rashforda hrdý a popsal ho jako skvělého člověka.

"Stará se o ostatní mnohem víc než o sebe. Jsem na něj velmi pyšný. Doufám, že zůstane sám sebou po zbytek života," prohlásil norský kouč.

Video: Marcus Rashford | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy