Posila pro Čecha a spol. Londýnský Arsenal zaplatil přes 50 milionů korun za superskauta

Rudolf Černík
21. 11. 2017 8:17
Nedává góly, netvoří hru ani gólům nezabraňuje. A navíc je mu už 45 let. Přesto za něj fotbalový Arsenal neváhal zaplatit Dortmundu 1,8 milionu liber (v přepočtu 52 milionů korun) a má být klíčovou posilou "Kanonýrů". Sven Mislintat je totiž fotbalovým superskautem.
Sven Mislintat
Sven Mislintat | Foto: Twitter

Londýn - Právě on stál v pozadí úspěchů fotbalového Dortmund v posledních letech. Sven Mislintat je totiž mužem, který pro německý klub objevil třeba Roberta Lewandowského, Pierre-Emericka Aubameyanga, Šindžiho Kagawu či Ousmana Dembeleho. A Borussii vydělal neskutečný balík.

Teď nastupuje do Arsenalu, tedy k českému brankáři Petru Čechovi a spol., na Emirates Stadium, kde po 25 letech služby končí šéf klubového skautingu Steve Rowley. Nahradí ho muž, který si vysloužil přezdívku "Diamantové oko". Oprávněně.

Málokdo totiž dokáže tak přesně rozeznat talent a potenciál u mladých fotbalistů. Mislintat přišel do Dortmunduv roce 2009 a o rok později si udělal jméno přestupem Šindžiho Kagawy.

Za příchod neznámého Japonce Mislintat tvrdě bojoval. Borussia za něho nakonec zaplatila Ósace 350 tisíc eur. Za dva roky prodala toho samého hráče Manchesteru United za téměř 16 milionů eur!

"To byl pro moji kariéru klíčový hráč," přiznal Mislintat v jednom z mála interview, které kdy poskytl. "Když najdete kluka ve druhé lize, za málo peněz k vám přestoupí a stane se rozdílovým hráčem, je to osudový moment, který každý v kariéře potřebuje," doplnil.

Kvůli Kagawovi letěl šestkrát do Japonska, sestříhal několik brilantních analytických videí. "Dokonale jsme ho jako hráče zrentgenovali. A když jsme dokončili naši práci, byli jsme přesvědčeni, že máme chlapce, kterého můžeme použít. Navíc za takovouhle cenu…" vzpomínal Mislintat, fanoušek využití moderních technologií při fotbalových analýzách.

A Kagawův příchod nebyl ojedinělým výkřikem do tmy. Následovaly další bomby. Mislintat se podepsal pod transfer Roberta Lewandowského, jehož klub střelil za další ranec Bayernu.

Před rokem získal za 15 milionů eur pro Dortmund z Rennes devatenáctiletého Ousmana Demebeleho, jehož letos v létě - po jediném roce! - koupila Barcelona za neskutečných 145 milionů eur a udělala z mladého Francouze druhého nejdražšího hráče historie.

A dalším žhavým zbožím je kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang…

Přesto Mislintat dává Vestfálskému stadionu sbohem. Může za to rok stará roztržka s tehdejším trenérem Borussie Thomasem Tuchelem, jenž na jeho hlavu hodil vinu za krach transferu záložníka Olivera Torrese z Atlétika Madrid. Výsledkem byl dokonce zákaz, že Mislintat nesmí navštěvovat tréninky A - týmu…

A přestože už Tuchel v klubu není, vazby mezi Dortmundem a Mislintatem byly fatálně narušeny.

Proto si teď Diamantové oko bude hýčkat Arsenal.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy