Dejte mi desítku, nebo odejdu. Özil pohrozil Arsenalu, kvůli číslu dresu nechce prodloužit smlouvu

Sport Sport
8. 11. 2017 9:54
Podstatné navýšení příjmu, jasně. Ale kromě toho mi dejte dres s desítkou, nebo novou smlouvu prostě nepodepíšu. Poněkud zvláštní podmínku si dal německý fotbalový záložník Mesut Özil při vyjednávání o prodloužení kontraktu s londýnským Arsenalem. A pokud mu nebude v otázce čísla na zádech vyhověno, z klubu hodlá odejít.
V německé reprezentaci si Özil dres s desítkou vydupal. Teď ho chce i v Arsenalu
V německé reprezentaci si Özil dres s desítkou vydupal. Teď ho chce i v Arsenalu | Foto: Reuters

Londýn - V létě vyprší Mesutu Özilovi ve fotbalovém Arsenalu smlouva a jednání o nové drhnou. Problém není až tak v penězích, přestože hvězdný německý středopolař požaduje rázné navýšení svého dosavadního platu. Ten mimochodem nyní činí v přepočtu téměř 4,5 milionu korun týdně.

Větším zádrhelem je totiž podle anglických médií Özilův požadavek, aby dostal dres s desítkou. Jenže tohle číslo momentálně patří jeho parťákovi a anglickému reprezentantovi Jacku Wilshereovi, který se jí také nechce jen tak vzdát.

Ovšem Özil, který nyní s nechutí obléká triko s jedenáctkou, má s desítkou spojené své marketingové aktivity. I jeho profil na Instagramu má jméno m10_official. A už se nechal slyšet, že pokud mu "Kanonýři" v kauze dresu nevyjdou vstříc, nový kontrakt na Emirates Stadium prostě nepodepíše…

 

Právě se děje

Další zprávy