Na hotelu, bez rodiny a s paparazzi v patách. Život v Manchesteru je katastrofa, říká Mourinho

ČTK ČTK
26. 10. 2016 13:03
Manchesteru United se na hřišti nedaří a jednoduché to jejich trenér José Mourinho nemá ani v osobním životě.
José Mourinho (Manchester United).
José Mourinho (Manchester United). | Foto: Reuters

Manchester – Fotbalový trenér José Mourinho zatím není s angažmá v Manchesteru United spokojený tak, jak si představoval. S "Rudými ďábly" prohrál tři z devíti zápasů Premier League včetně víkendového debaklu 0:4 na půdě Chelsea a trápí ho i život v Manchesteru. Stále totiž bydlí na hotelu, a navíc je v půlmilionovém městě poprvé bez rodiny.

"Je to pro mě trochu katastrofa," připustil v rozhovoru pro Sky Sports Mourinho, který si v Manchesteru ještě nenašel vlastní bydlení a na hotelu jsou mu neustále v patách paparazzi.

"Všichni znáte historii paparazzi. Pro hotel a pro značku oblečení, která mě sponzoruje, je to úžasné, protože paparazzi jsou tu každý den. Všichni znají jméno hotelu, kde bydlím, pro ně je to úžasné," uvedl Mourinho, který vede United od této sezony.

Někdy se prý nemůže hnout z hotelu ani na krok. "Někdy se chci jít trochu projít a nemohu. Chci jen přejít most a zajít do restaurace a nejde to. Takže to je hodně špatné," uvedl Mourinho. "Ale mám svoje aplikace, takže si můžu jídlo objednat, což někdy dělám," dodal třiapadesátiletý Portugalec.

V Manchesteru se navíc musí obejít bez manželky a dvou dětí. Rodina totiž zůstala v jeho dřívějším působišti Londýně, kde vedl Chelsea. "Koupit si dům? Nevím, nevím. Realita je taková, že mé dceři bude brzy dvacet a synovi sedmnáct. Usadili se tam. Univerzita v Londýně, fotbal v Londýně, přátelé. Jsou v letech, kdy mě nemohou honit tolik jako dřív. Takže poprvé žije rodina jiným způsobem a zvykáme si na to," přiblížil Mourinho.

"Možná když najdu dobrý byt s dobrým propojením z garáže, tak to vezmu. Ale neumím vařit," dodal kontroverzní kouč s úsměvem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy