Arsenal jen remizoval s Middlesborough, přesto zatím vede Premier League

22. 10. 2016 17:53
Petr Čech udržel v devátém kole anglické Premier League další nulu, Arsenal doma remizoval s Middlesborough 0:0. Gunners nyní vedou tabulku premier League, během víkendu ho ale mohou přewskočit další tři týmy.
Petr Čech v utkání s Middlesborough čtyřmi zákroky uhájil nulu. Jeho spoluhráči ale na rozdíl od podařeného zápasu Ligy mistrů proti Ludogorci skórovat nedokázali | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance pouze remizovali v 9. kole anglické ligy s nováčkem z Middlesbrough 0:0. Body ztratili po šesti ligových vítězstvích v řadě. Nepřipravili tak dobrý dárek svému trenérovi Arsénu Wengerovi, jenž dnes oslavil 67. narozeniny.

V souboji týmů z opačných konců tabulky bylo Middlesbrough překvapivě náročným soupeřem. Především v první půli si vytvořilo několik dobrých příležitostí a Čech musel zasahovat. Následně sice převzal iniciativu Arsenal a dominoval ve statistice držení míče, gól ale vstřelit nedokázal. Na domácím stadionu neskóroval poprvé po dvanácti zápasech.

"Míč jsme drželi hodně, ale ve finální fázi jsme hráli uspěchaně. Možná jsme měli být trochu klidnější, počkat si na lepší přihrávky a šance. Je škoda, že jsme nedokázali dát gól," zhodnotil utkání v pozápasovém rozhovoru pro BBC Čech.

"Ale i oni měli šance, takže remíza je spravedlivý výsledek. Ačkoliv jsem si myslel, že soupeře za ty jeho zahozené příležitosti potrestáme. Nicméně zbývá ještě hodně zápasů a jsme v dobré formě," řekl český gólman.

Arsenal v lize nevyhrál naposledy na konci srpna, kdy remizoval 0:0 s Leicesterem. Právě úřadující mistr mohl být na rozdíl od Arsenalu po svém zápase 9. kola Premier League veselejší.

Konečně totiž v domácí soutěži ukázal formu z Ligy mistrů, ve které si v týdnu po úspěchu nad Kodaní připsal třetí výhru, a naplno bodoval. Po třech zápasech bez vítězství porazil Crystal Palace 3:1. Před přestávkou se prosadila letní posila Ahmed Musa, ve druhém poločase pak Šindži Okazaki a Christian Fuchs. Pro posledně jmenovaného to byl vůbec první gól v 47 zápasech za Leicester.

Liverpool zvítězil v zápase s West Bromwichem 2:1 a po zaváhání Arsenalu se na něj dotáhl s 20 body na vrcholu tabulky. V utkání jasně potvrdil roli favorita a do poločasu vedl o dvě branky po trefách Sadia Maného a Coutinha. I v dalším průběhu byl výrazně aktivnější, přesto jej však hostující celek dokázal v závěru klání překvapit.

Gareth McAuley totiž deset minut před koncem zápasu vyslal vůbec první střelu svého celku na branku a hned z ní skóroval. Vyrovnat už West Bromwich nedokázal, pozdním gólem ale prodloužil trvání ne úplně dobré vizitky liverpoolské obrany. Ta z posledních jedenácti ligových zápasů pouze jedenkrát udržela čisté konto.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Bournemouth - Tottenham 0:0, Arsenal - Middlesbrough 0:0, Burnley - Everton 2:1 (39. Vokes, 90.+2 Arfield - 60. Bolasie), Hull - Stoke 0:2 (26. a 50. Shaqiri), Leicester - Crystal Palace 3:1 (42. Musa, 63. Okazaki, 80. Fuchs - 85. Cabaye), Swansea - Watford 0:0, West Ham United - Sunderland 1:0 (90.+5 Reid), Liverpool - West Bromwich 2:1 (20. Mané, 35. Coutinho - 82. McAuley).