Mourinho splnil slib a koupil mladému střelci AS Řím boty za 20 tisíc

ČTK ČTK
23. 11. 2021 11:16
Trenér fotbalistů AS Řím José Mourinho slíbil útočníkovi Felixi Afenovi-Gyanovi, že mu koupí nové boty, když v nedělním zápase italské ligy v Janově vstřelí gól.

Osmnáctiletý Ghaňan v roli náhradníka skóroval dokonce dvakrát a zařídil hostům vítězství 2:0. Od slavného kouče poté převzal vysněnou obuv za 800 eur (asi 20.300 korun).

Afena-Gyan přišel na hřiště čtvrt hodiny před koncem. Hned po sedmi minutách otevřel skóre a v nastavení přidal pojistku výstavní střelou do horního růžku. Odchovanec AS Řím zaznamenal první dvě soutěžní branky za A-tým. Mourinho na tiskové konferenci přiznal, že Afena-Gyan mu při gólové oslavě slíbený dárek hned připomněl.

Mourinho na videu v kanceláři předal modré tenisky značky Balenciaga mladému útočníkovi, který je nadšeně rozbalil, vyzkoušel a na závěr v nich předvedl oslavný taneček. V nahrávce od někoho mimo záběr také zaznělo, že v krabici jsou banány. Afena-Gyan ale vyloučil možnou rasistickou urážku, na níž upozornili diskutující na sociálních sítích.

"Od prvního dne mě tady přivítala rodinná atmosféra. Všichni se mnou žertují jako s ostatními členy rodiny. Hodně jím banány a někdy si z toho děláme legraci. Věřím, že tento komentář byl jen další příklad," napsal Afena-Gyan na Instagramu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy