Manchester United konečně zabral. Doma deklasoval mistrovský Leicester. City jsou stále stoprocentní

Aktualizováno 24. 9. 2016 19:41
Mancehster United doma porazil Leicester 4:1. Všechny čtyři své góly vstřelili v prvním poločase. Skórovat čtyřikrát během první půle se jim povedlo poprvé od prosince 2012.
Radost hráčů Manchesteru
Radost hráčů Manchesteru | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v šestém kole anglické ligy na hřišti Swansea 3:1 a mají dál plný počet bodů. Trenér vítězů Pep Guardiola uspěl v úvodních šesti zápasech Premier League, což se před ním povedlo pouze Carlu Ancelottimu na lavičce Chelsea v roce 2009. "Citizens" vedou o čtyři body před Tottenhamem, který si poradil s nováčkem Middlesbrough na jeho hřišti poměrem 2:1.

Manchester United porazil úřadujícího mistra Leicester vysoko 4:1. Všechny branky dali domácí v prvním poločase. Trenér "Rudých ďáblů" José Mourinho po předchozích třech porážkách v Premier League a Evropské lize nechal na lavičce obvyklého kapitána Waynea Rooneyho, jenž odehrál pouze závěrečných sedm minut.

Po třízápasové pauze zaviněné disciplinárním trestem se vrátil do sestavy Manchesteru City útočník Agüero a hned v deváté minutě se trefil do sítě Swansea. Radost ale hostům dlouho nevydržela, o chvíli později vyrovnal premiérovým gólem v Premier League Llorente.

V druhém poločase ale "Citizens" udrželi stoprocentní bilanci. Po Van der Hoomově faulu ve vápně proměnil penaltu Agüero, který se v této sezoně prosadil už jedenáctkrát v šesti soutěžních zápasech. Krátce poté potvrdil zlepšenou formu pod trenérem Guardiolou po rychlém protiútoku anglický reprezentant Sterling a Manchester City si připsal desátou soutěžní výhru v řadě.

United rozdrtili Leicester

Manchester United využil proti Leicesteru hned první šanci k otevření skóre. Blind v 22. minutě nacentroval od rohového praporku a Smalling hlavičkou překonal gólmana Zielera. Šestadvacetiletý stoper se v lize trefil po 531 dnech.

Leicester se po inkasované brance nemohl dostat do hry a závěr poločasu mu vůbec nevyšel. Nejprve se po pěkné kombinaci prosadil Mata, následně domácí využili další dva Blindovy rohové kopy. Skórovali po nich Rashford a Pogba, nejdražší fotbalista historie oslavil premiérovou trefu v dresu "Rudých ďáblů" po letním přestupu z Juventusu.

Manchester skóroval čtyřikrát během prvního poločasu poprvé od prosince 2012. Vedení o čtyři góly si do šaten odnášel naposledy dokonce v únoru 2001, kdy vedl 5:1 nad Arsenalem.

Do druhého dějství neposlal kouč "Lišek" Claudio Ranieri i vzhledem k úternímu duelu Ligy mistrů proti FC Porto ofenzivní dvojici Mahriz - Vardy, přesto dokázali hosté dát alespoň čestný gól. Zdařilou střelou zpoza vápna se prezentoval střídající mladík Gray a dal první branku za Leicester. V souboji bývalých trenérů Chelsea Mourinho po čtyřech zápasech poprvé uspěl proti Ranierimu.

Tottenham se posunul na druhé místo a velkou zásluhu na tom má Son Hung-min, který dvěma góly zajistil výhru 2:1 v Middlesbrough. V posledních třech ligových duelech se korejský reprezentant trefil čtyřikrát. Za domácí v druhém poločase pouze snížil Gibson.

Liverpool, za který debutoval v Premier League gólman Karius, deklasoval Hull 5:1. Dvakrát se z pokutového kopu prosadil Milner, další branky přidali Lallane, Mané a Coutinho. Za hosty skóroval Meyler.

Zaváhal naopak jeho městský rival Everton, který podlehl 0:1 na půdě Bournemouthu. Jedinou branku dal Stanislas, kterému se proti Evertonu daří: v sedmi zápasech mu vstřelil čtyři góly. Bournemouth porazil "Karamelky" poprvé v historii.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Manchester United - Leicester 4:1 (22. Smalling, 37. Mata, 40. Rashford, 42. Pogba - 59. Gray), Bournemouth - Everton 1:0 (23. Stanislas), Liverpool - Hull 5:1 (30. a 71. Milner oba z pen., 17. Lallana, 36. Mané, 52. Coutinho - 52. Meyler), Middlesbrough - Tottenham 1:2 (65. Gibson - 7. a 23. Son Hung-min), Stoke - West Bromwich 1:1 (73. Allen - 90.+1 Rondón), Sunderland - Crystal Palace 2:3 (39. a 60. Defoe - 61. Ledley, 76. McArthur, 90.+5 Benteke), Swansea - Manchester City 1:3 (13. Llorente - 9. a 65. z pen. Agüero, 77. Sterling),

18:30 Arsenal - Chelsea.