Manchester City vyhrál nad Watfordem 3:1 i díky gólu po 38 sekundách

2. 1. 2018 23:12
Nejrychlejší gól v letošní sezoně Premier League vstřelil po 38 sekundách hry Raheem Sterling.
Raheem Sterling (Manchester City)
Raheem Sterling (Manchester City) | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City i díky nejrychlejšímu gólu v sezoně porazili ve 22. kole Watford 3:1 a v čele anglické ligy mají patnáctibodový náskok před městskými rivaly United. Nejlepší týmový střelec Raheem Sterling nasměroval favorita už po 38 sekundách hry k očekávanému vítězství.

Ve 13. minutě to bylo už 2:0, poté co obránce Christian Kabasele ve snaze zabránit přihrávce překonal vlastního brankáře. Po změně stran se trefil ještě Segio Agüero a třináctým gólem se znovu na jednu branku přiblížil k Sterlingovi. V závěru snížil Andre Gray.

Lídr tabulky naplno bodoval po silvestrovské bezbrankové remíze na hřišti Crystalu Palace, kterou skončila svěřencům Pepa Guardioly rekordní série 18 ligových vítězství. Watford z posledních devíti zápasů vyhrál jen jeden a získal čtyři body, v tabulce je desátý.

Tottenham zvítězil 2:0 na hřišti poslední Swansea brankami Fernanda Llorenteho a Delle Alliho. U třetího vítězství za sebou byl až od 68. minuty nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Místo něj nastoupil v zahajovací sestavě poprvé od příchodu do Tottenhamu Llorente a hned se gólově prosadil proti svému bývalému týmu. Hotspurs se posunuli na páté místo před Arsenal, který ve středu hostí Chelsea.

Crystal Palace po zisku proti lídrovi naplno zabodoval na hřišti Southamptonu a na sestupové pozice i svého soupeře má nyní dvoubodový náskok. Výhru 2:1 zařídili po obratu v závěrečné dvacetiminutovce McArthur a Milivojevič.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Southampton - Crystal Palace 1:2 (17. Long - 69. McArthur, 80. Milivojevič), West Ham United - West Bromwich 2:1 (59. a 90.+4 Carroll - 30. McClean), Swansea - Tottenham 0:2 (12. Llorente, 89. Alli), Manchester City - Watford 3:1 (1. Sterling, 13. vlastní Kabasele, 63. Agüero - 82. Gray).