Manchester City s Brentfordem nezaváhal, Tottenham dvakrát ztratil vedení

9. 2. 2022 22:55
Fotbalisté Manchesteru City porazili doma v 24. kole anglické ligy nováčka Brentford 2:0. Obhájce titulu vede Premier League o 12 bodů před Liverpoolem, který má dva zápasy k dobru. Tottenham doma podlehl Southamptonu 2:3, přestože dvakrát vedl.
Manchester City se raduje z branky Mahríze
Manchester City se raduje z branky Mahríze | Foto: Reuters

"Citizens" se proti londýnskému celku ujali vedení pět minut před koncem úvodního dějství, kdy Mahriz zužitkoval pokutový kop. Pojistku ve druhé půli po chybné rozehrávce brankáře Raye přidal De Bruyne. Svěřenci trenéra Guardioly nenašli přemožitele už 14 kol, z toho si připsali 13 výher. "Včely" prohrály v lize popáté v řadě.

Tottenham otevřel skóre v 18. minutě po vlastní brance Bednarka, o chvíli později srovnal Broja. Po změně stran korejský kanonýr Son Hung-min vrátil "Kohoutům" vedení. Jenže Southampton brankami v 79. a 82. minutě otočil stav, poté co se trefili Elyounoussi a Adams. Londýnský tým prohrál podruhé za sebou a zůstal sedmý.

Norwich remizoval doma s Crystal Palace 1:1. Domácí "Kanárky" poslal do vedení po 38 sekundách hry Pukki, který se postaral o nejrychlejší gól v této ligové sezoně. Za "Orly" srovnal po hodině zápasu Zaha, reprezentant Pobřeží Slonoviny vzápětí neproměnil penaltu.

Aston Villa remizovala s Leedsem 3:3, přestože vedla o dva góly. Hosté se prosadili jako první zásluhou Jamese, ale od 30. do 43. minuty domácí třikrát skórovali. Nejprve se trefil Coutinho, brazilský reprezentant následně asistoval u Ramseyho dvou branek. V nastavení úvodní půle snížil James a dělbu bodů zařídil po přestávce Llorente.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Manchester City - Brentford 2:0 (40. Mahriz z pen., 69. De Bruyne), Norwich - Crystal Palace 1:1 (1. Pukki - 60. Zaha), Tottenham - Southampton 2:3 (18. vlastní Bednarek, 70. Son Hung-min - 23. Broja, 79. Elyounoussi, 82. Adams), Aston Villa - Leeds 3:3 (38. a 43. Ramsey, 30. Coutinho - 9. a 45.+2 James, 63. Llorente).

1. Manchester City 24 19 3 2 57:14 60
2. Liverpool 22 14 6 2 58:19 48
3. Chelsea 24 13 8 3 48:18 47
4. West Ham United 24 12 4 8 42:31 40
5. Manchester United 23 11 6 6 37:31 39
6. Arsenal 21 11 3 7 33:25 36
7. Tottenham 21 11 3 7 28:27 36
8. Wolverhampton 21 10 4 7 19:16 34