Manchester City porazil Aston Villu a je opět druhý

26. 10. 2019 15:30
Manchester City porazil v utkání 10. kola Premier League nováčka soutěže Aston Villu 3:0 a vrátil se na druhé místo, které po páteční rekordní výhře držel Leicester. Na vedoucí Liverpool, jenž má zápas k dobru, ztrácejí svěřenci Pepa Guardioly tři body.
Ilkay Gündogan slaví branku Manchesteru City v zápase s Aston Villou
Ilkay Gündogan slaví branku Manchesteru City v zápase s Aston Villou | Foto: Reuters

Aktivnější domácí nedokázali přetavit dvanáct střel v prvním poločase v branku. Úvodní gól tak diváci na Etihad Stadium viděli hned minutu po přestávce, když se po individuálním průniku prosadil střelou pod padajícím brankářem Tomem Heatonem Raheem Sterling. Úřadující mistři o výhře rozhodli o devatenáct minut později. Ze stříleného centru se nejprve trefil Kevin De Bruyne, pět minut na to pálil po odraženém míči z rohu Ilkay Gündogan.

Aston Villa se mohla dostat zpět do zápasu až v 87. minutě, když viděl druhou žlutou kartu během třiceti minut domácí stoper Fernandinho. Ránu z hranice pokutového území však záložník hostů John McGinn poslal do tyče.

West Ham nedokázal ani počtvrté za sebou vyhrát, s nováčkem soutěže ze Sheffieldu remizoval na svém hřišti 1:1. "Kladiváři" sice šli do vedení minutu před přestávkou díky gólu Roberta Snodgrasse, hosté ale odpověděli v 68. minutě, když se z hranice šestnáctky trefil Lys Mousset.

Tříbodový zisk z minulého kola nepotvrdil Everton, který prohrál v Brightonu 2:3. Domácí šli do vedení v 15. minutě brankou Pascala Grosse, Everton však pět minut nato vyrovnal díky vlastenci Adama Webstera a v 74. minutě otočil zásluhou Dominica Calverta-Lewina. Brighton však ze závěrečného tlaku vytěžil dvě branky: nejprve srovnal z penalty Neal Maupay, ve čtvrté nastavené minutě si pak míč do vlastní sítě srazil obránce Evertonu Lucas Digne.

Chelsea zvítězila na hřišti Burnley 4:2 a zůstala v tabulce čtvrtá. Tři góly vstřelil Christian Pulisic, který se tak stal prvním skórujícím Američanem v historii "Blues" a zároveň druhým hráčem ze Spojených států, který dokázal vstřelit v Premier League hattrick. Čtvrtou branku Chelsea přidal Willian, za domácí zkorigovali krátce před koncem Jay Rodriguez a Dwight McNeil. Český reprezentant Matěj Vydra se na hřiště dostal v 63. minutě.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Manchester City - Aston Villa 3:0 (46. Sterling, 65. De Bruyne, 70. Gündogan), Brighton - Everton 3:2 (15. Gross, 80. Maupay z pen., 90.+4 vlastní Digne - 20. vlastní Webster, 74. Calvert-Lewin), Watford - Bournemouth 0:0, West Ham United - Sheffield United 1:1 (44. Snodgrass - 68. Mousset), Burnley - Chelsea 2:4 (86. Rodriguez, 89. McNeil - 21., 45. a 56. Pulisic, 58. Willian).