Leicester si zahrává s postupem do Ligy mistrů, doma prohrál s trápícím se Newcastlem

7. 5. 2021 23:00
Fotbalisté Leicesteru prohráli v anglické lize doma se zachraňujícím se Newcastlem 2:4 a jejich postup do Ligy mistrů se může ocitnout v ohrožení. Před pátým West Hamem mají pětibodový náskok, londýnský celek ale zápas 35. kola teprve čeká.
Soccer Football - Premier League - Leicester City v Newcastle United - King Power Stadium, Leicester, Britain - May 7, 2021 Leicester City's James Maddison looks dejected | Foto: Reuters

Ve 22. minutě pomohl hostům k vedoucímu gólu Söyüncü, který ztratil míč a poté nedokázal zastavit unikajícího Willocka. Krátce nato se po rohovém kopu prosadil hlavou Dummett, v druhém poločase proměnil dvě sólové akce Wilson.

Až pak favorit překonal slovenského brankáře Dúbravku, skóre upravili Albrighton dělovkou do horního rohu a Iheanacho. Newcastle se posunul ze sedmnáctého na třinácté místo.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Leicester - Newcastle 2:4 (80. Albrighton, 87. Iheanacho - 64. a 73. C. Wilson, 22. Willock, 34. Dummett).

1. Manchester City 34 25 5 4 71:24 80
2. Manchester United 33 19 10 4 64:35 67
3. Leicester 35 19 6 10 63:43 63
4. Chelsea 34 17 10 7 53:31 61
5. West Ham United 34 17 7 10 55:44 58
6. Tottenham 34 16 8 10 60:38 56
7. Liverpool 33 15 9 9 55:39 54
8. Everton 33 15 7 11 45:42 52