Juventus zakončil sezonu prohrou s Fiorentinou, Verona remizovala s Laziem

21. 5. 2022 23:16

Fotbalisté turínského Juventusu zakončili sezonu italské ligy porážkou 0:2 na hřišti Fiorentiny. Verona bez zraněného českého reprezentanta Antonína Baráka remizovala v Římě s Laziem 3:3.

Fiorentina skórovala v utkání 38. kola v nastavení obou poločasů. Nejprve se trefil Duncan a v samém závěru z penalty González. "Fialky" si díky konečnému sedmému místu zajistily start v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Čtvrtý Juventus, jehož čeká v příští sezoně Liga mistrů, nevyhrál v lize potřetí za sebou.

Verona vedla na římském Olympijském stadionu po 14 minutách 2:0, ale Lazio do konce první půle srovnalo a v 62. minutě Pedro dokonal obrat. Bod zachránil Hellasu Hongla.

Bergamo podlehlo doma Empoli 0:1 a v následujícím ročníku si evropské poháry nezahraje. Sestupující FC Janov doma stejným poměrem prohrál s Boloňou.

Italská fotbalová liga - 38. kolo:

FC Janov - Boloňa 0:1 (66. Barrow), Lazio Řím - Hellas Verona 3:3 (16. Cabral, 29. Anderson, 62. Pedro - 6. Simeone, 14. Lasagna, 76. Hongla), Fiorentina - Juventus Turín 2:0 (45.+1 Duncan, 90.+2 González), Bergamo - Empoli 0:1 (79. Štulac).

1. AC Milán 37 25 8 4 66:31 83
2. Inter Milán 37 24 9 4 81:32 81
3. Neapol 37 23 7 7 71:31 76
4. Juventus Turín 38 20 10 8 57:37 70
5. Lazio Řím 38 18 10 10 77:58 64
6. AS Řím 38 18 9 11 59:43 63
7. Fiorentina 38 19 5 14 59:51 62
8. Bergamo 38 16 11 11 65:48 59