Hradeckého minela baví internet. Slovenský gólman po zápase sliboval moře piv

23. 11. 2020 7:01
Brankář Leverkusenu Lukas Hradecky v sobotním zápase německé fotbalové ligy napodobil a podle mnohých uživatelů sociálních sítí i "vylepšil" minelu, kterou předvedl ve středu v Lize národů belgický brankář Thibaut Courtois. Finský reprezentant slovenského původu se vlastnímu gólu zasmál a byl rád, že navzdory jeho chybě Bayer porazil Bielefeld 2:1.

Hradecky se stal hitem internetu díky okamžiku ze 47. minuty. Po malé domů spoluhráče Daleyho Sinkgravena se snažil míč odkopnout, ale jen ho škrtnul a navíc změnil směr jeho dráhy tak, že zapadl do branky.

"Nevím, co se stalo. Máchnul jsem do prázdna. Nebyl to zrovna nejlepší moment mé kariéry. Ale co, bude z toho pár klipů na YouTube a 'memů' a lidé se aspoň zasmějí," komentoval svou minelu třicetiletý bratislavský rodák.

Po zápase Hradecky poděkoval rakouskému spoluhráči Aleksandaru Dragovicovi, jenž gólem v 88. minutě jeho chybu smazal a zajistil Leverkusenu výhru. "Dneska mě zachránil, ale také celý tým. Má u mě tolik piv, kolik jen bude chtít. Ale i mně bude dneska pivo chutnat," dodal spoluhráč Patrika Schicka.

Jak vidno, Hradecký má k (českému) pivu blízko:

Po třech dnech tak Hradecky dal zapomenout na chybu Courtoise, jenž ve středečním duelu Ligy národů proti Dánsku nezpracoval zpětnou nahrávku spoluhráče. Ani v tomto případě však brankářská minela tým vítězství nestála, Belgie vyhrála 4:2 a postoupila na finálový turnaj Ligy národů.