Hradeckého minela baví internet. Slovenský gólman po zápase sliboval moře piv

ČTK ČTK
23. 11. 2020 7:01
Brankář Leverkusenu Lukas Hradecky v sobotním zápase německé fotbalové ligy napodobil a podle mnohých uživatelů sociálních sítí i "vylepšil" minelu, kterou předvedl ve středu v Lize národů belgický brankář Thibaut Courtois. Finský reprezentant slovenského původu se vlastnímu gólu zasmál a byl rád, že navzdory jeho chybě Bayer porazil Bielefeld 2:1.

Hradecky se stal hitem internetu díky okamžiku ze 47. minuty. Po malé domů spoluhráče Daleyho Sinkgravena se snažil míč odkopnout, ale jen ho škrtnul a navíc změnil směr jeho dráhy tak, že zapadl do branky.

"Nevím, co se stalo. Máchnul jsem do prázdna. Nebyl to zrovna nejlepší moment mé kariéry. Ale co, bude z toho pár klipů na YouTube a 'memů' a lidé se aspoň zasmějí," komentoval svou minelu třicetiletý bratislavský rodák.

Po zápase Hradecky poděkoval rakouskému spoluhráči Aleksandaru Dragovicovi, jenž gólem v 88. minutě jeho chybu smazal a zajistil Leverkusenu výhru. "Dneska mě zachránil, ale také celý tým. Má u mě tolik piv, kolik jen bude chtít. Ale i mně bude dneska pivo chutnat," dodal spoluhráč Patrika Schicka.

Jak vidno, Hradecký má k (českému) pivu blízko:

Po třech dnech tak Hradecky dal zapomenout na chybu Courtoise, jenž ve středečním duelu Ligy národů proti Dánsku nezpracoval zpětnou nahrávku spoluhráče. Ani v tomto případě však brankářská minela tým vítězství nestála, Belgie vyhrála 4:2 a postoupila na finálový turnaj Ligy národů.

Chyba brankáře Curtoise

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy