AS Řím vyhrál v Bergamu a utnul Atalantě vítěznou sérii

18. 12. 2021 17:13
Fotbalisté AS Řím v 18. kole italské ligy vyhráli v Bergamu 4:1 a přerušili šestizápasovou vítěznou šňůru Atalanty. Domácí poprvé v historii Serie A vstřelili v jednom kalendářním roce 100 gólů a jsou dál třetí. Římané v neúplné tabulce poskočili na páté místo. Šestá pozice patří Juventusu Turín, který porazil Boloňu na jejím hřišti 2:0.
Tammy Abraham
Tammy Abraham | Foto: Reuters

AS poslal do vedení už v první minutě Abraham a poté přidal druhý gól hostů Zaniolo. Těsně před pauzou snížil Cristante vlastním gólem. Bergamo dosáhlo během roku na stovku ligových branek jako pátý italský tým. Tuto hranici v pátek překonal také mistrovský Inter Milán při vítězství 5:0 nad Salernitanou. Předtím se to na Apeninském poloostrově naposledy povedlo AC Milán v roce 1950.

Bergamo po změně stran sahalo po vyrovnání, ale Mourinhův výběr podržel brankář Patrício a Zapatův gól neplatil kvůli ofsajdu. Závěr už patřil římskému mužstvu, za které se trefili Smalling a podruhé další Angličan Abraham.

Vítězství Juventusu řídil Morata, jenž v šesté minutě otevřel skóre a v 69. minutě asistoval u Cuadradovy branky. "Stará dáma" vyhrála třetí z posledních čtyř kol. Naopak Boloňa utrpěla třetí ligovou porážku za sebou.

talská fotbalová liga - 18. kolo:

Bergamo - AS Řím 1:4 (45.+1 vlastní Cristante - 1. a 82. Abraham, 27. Zaniolo, 72. Smalling), Boloňa - Juventus Turín 0:2 (6. Morata, 69. Cuadrado), Cagliari - Udine 0:4 (45. a 69. Deulofeu, 4. Makengo, 50. Molina).

1. Inter Milán 18 13 4 1 48:15 43
2. AC Milán 17 12 3 2 36:19 39
3. Bergamo 18 11 4 3 38:24 37
4. Neapol 17 11 3 3 34:13 36
5. AS Řím 18 10 1 7 30:20 31
6. Juventus Turín 18 9 4 5 25:17 31
7. Fiorentina 17 10 0 7 31:22 30
8. Lazio Řím 18 8 4 6 36:33 28