Fenomén. Haaland při premiéře za Dortmund nasázel Koubkovi hattrick za 20 minut

Aktualizováno 18. 1. 2020 20:54
Devatenáctiletý norský útočník Erling Haaland v soutěžní premiéře za Dortmund třikrát překonal brankáře Tomáše Koubka a v 18. kole německé ligy pomohl fotbalistům Borussie k výhře 5:3 v Augsburgu.
Erling Braut Haaland nastřílel hattrick při své premiéře v dresu Dortmundu.
Erling Braut Haaland nastřílel hattrick při své premiéře v dresu Dortmundu. | Foto: Reuters

Další reprezentační gólman Jiří Pavlenka přispěl k vítězství Brém 1:0 v Düsseldorfu.

Vedoucí Lipsko s útočníkem Patrikem Schickem zdolalo Union Berlín 3:1.

Augsburg vedl po 55 minutách díky dvěma brankám Floriana Niederlechnera 3:1. Vestfálský celek však mezi 59. a 79. minutou čtyřmi góly obrátil skóre, přičemž třikrát se během 20 minut trefil Haaland. Norský talent, který přišel v prosinci ze Salcburku, se stal druhým hráčem v historii Dortmundu, jenž při své bundesligové premiéře vsítil hattrick. V srpnu 2013 stejný kousek předvedl Pierre-Emerick Aubameyang.

"Je velmi klidný a ambiciózní. Neuvěřitelně tvrdě trénuje. Působí skvělým dojmem a dneska oslavil senzační debut," citovaly klubové internetové stránky kapitána Borussie Marca Reuse.

"Erling okamžitě ukázal své přednosti. Má dobrý pohyb, což nám otevírá další varianty hry dopředu," uvedl švýcarský trenér Lucien Favre.

Augsburg prohrál podruhé za sebou a nenavázal na předchozí tři domácí výhry. Obránce Marek Suchý a záložník Jan Morávek zůstali na lavičce. Dortmund zvítězil po dvou kolech a posunul se na čtvrté místo se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Lipsko.

Lídr bundesligy prohrával s nováčkem soutěže Unionem od 11. minuty, ale po přestávce třemi brankami rozhodl o výhře. Dvakrát se prosadil Timo Werner, který s 20 trefami předstihl o gól v čele nejlepších kanonýrů Roberta Lewandowského z Bayernu Mnichov. Schick odehrál 68 minut.

Brémy zvítězily po čtyřech porážkách. O jejich výhře rozhodl v 67. minutě vlastní gól brankáře Floriana Kastenmeiera. Dvaadvacetiletý Němec je prvním gólmanem od srpna 1982, jenž při bundesligovém debutu skóroval do vlastní sítě. Před ním totéž zažil Jean-Marie Pfaff a Bayern Mnichov tehdy prohrál 0:1 rovněž s Brémami.

Werderu chybí bod na patnáctou Mohuč, které náleží první pozice znamenající záchranu v soutěži. Mohuč doma podlehla Freiburgu 1:2.

Stejným výsledkem doma Hoffenheim prohrál s Frankfurtem. Obránce poraženého celku Pavel Kadeřábek strávil zápas mezi náhradníky. Kolín nad Rýnem zdolal Wolfsburg 3:1 zásluhou dvou gólů Jhona Córdoby.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Augsburg - Dortmund 3:5 (34. a 55. Niederlechner, 46. Richter - 59., 70. a 79. Haaland, 49. Brandt, 61. Sancho), Düsseldorf - Brémy 0:1 (67. Moisander), Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2 (48. Stafylidis - 18. Dost, 62. Chandler), Kolín nad Rýnem - Wolfsburg 3:1 (22. a 45.+2 Córdoba, 62. Hector - 66. Steffen), Mohuč - Freiburg 1:2 (82. Mateta - 28. Kwon Čchang-hun, 41. Petersen), Lipsko - Union Berlín 3:1 (51. a 83. Werner, 57. Sabitzer - 11. Bulter).