Fanoušci Benfiky napadli kameny autobus s hráči. Dva fotbalisté skončili v nemocnici

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2020 20:29
Autobus fotbalistů Benfiky Lisabon po čtvrteční nečekané remíze 0:0 s Tondelou v prvním zápase obnovené portugalské ligy po koronavirové pauze napadli fanoušci.
Přední sklo autobusu Benfiky poté, co vůz napadli fanoušci
Přední sklo autobusu Benfiky poté, co vůz napadli fanoušci | Foto: Twitter

Příznivci na vůz házeli kamení a obránce Julian Weigl se záložníkem Andrijou Živkovičem museli být po zasažení rozbitým sklem ošetřeni v nemocnici.

Benfice první zápas po tříměsíční pauze zaviněné nemocí covid-19 nevyšel a po bezbrankové remíze promarnila šanci odskočit na prvním místě tabulky Portu. Utkání se hrálo bez diváků a k útoku na autobus došlo na dálnici cestou zpátky do tréninkového centra.

Pro Němce Weigla, kterého střepy z okna lehce poranily v obličeji, šlo o nepříjemné déja vu. Před třemi lety byl coby hráč Dortmundu v autobuse Borussie, jenž se stal cestou na zápas Ligy mistrů terčem bombového útoku. "Tohle už je hodně za hranou. Házet na autobus kamení a nepřemýšlet, že někdo může přijít ke zranění? Tohle nemohli udělat opravdoví fanoušci Benficy," uvedl čtyřiadvacetiletý Weigl.

Vedení Benfiky, která vede ligu jen o skóre, útok odsoudilo. "Vyzýváme úřady, aby při hledání viníků, kteří mají na svědomí tento kriminální čin, vyvinuly maximální úsilí. Můžeme jim slíbit, že jim s vyšetřováním maximálně pomůžeme," uvedl obhájce titulu v prohlášení.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy