Fanoušci Benfiky napadli kameny autobus s hráči. Dva fotbalisté skončili v nemocnici

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2020 20:29
Autobus fotbalistů Benfiky Lisabon po čtvrteční nečekané remíze 0:0 s Tondelou v prvním zápase obnovené portugalské ligy po koronavirové pauze napadli fanoušci.
Přední sklo autobusu Benfiky poté, co vůz napadli fanoušci
Přední sklo autobusu Benfiky poté, co vůz napadli fanoušci | Foto: Twitter

Příznivci na vůz házeli kamení a obránce Julian Weigl se záložníkem Andrijou Živkovičem museli být po zasažení rozbitým sklem ošetřeni v nemocnici.

Benfice první zápas po tříměsíční pauze zaviněné nemocí covid-19 nevyšel a po bezbrankové remíze promarnila šanci odskočit na prvním místě tabulky Portu. Utkání se hrálo bez diváků a k útoku na autobus došlo na dálnici cestou zpátky do tréninkového centra.

Pro Němce Weigla, kterého střepy z okna lehce poranily v obličeji, šlo o nepříjemné déja vu. Před třemi lety byl coby hráč Dortmundu v autobuse Borussie, jenž se stal cestou na zápas Ligy mistrů terčem bombového útoku. "Tohle už je hodně za hranou. Házet na autobus kamení a nepřemýšlet, že někdo může přijít ke zranění? Tohle nemohli udělat opravdoví fanoušci Benficy," uvedl čtyřiadvacetiletý Weigl.

Vedení Benfiky, která vede ligu jen o skóre, útok odsoudilo. "Vyzýváme úřady, aby při hledání viníků, kteří mají na svědomí tento kriminální čin, vyvinuly maximální úsilí. Můžeme jim slíbit, že jim s vyšetřováním maximálně pomůžeme," uvedl obhájce titulu v prohlášení.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy