Rozhodčího z Ligy mistrů zadržela při razii policie. Byla to jen náhoda, hájí se sudí

Rudolf Černík Rudolf Černík
1. 6. 2020 6:57
Fotbalového rozhodčího Slavka Vinčiče zatkla policie při razii v Bosně a Hercegovině. Slovinského arbitra muži zákona vyslechli, poté mu umožnili odjet do vlasti.
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea | Foto: Reuters

Cílem zátahu byl i podnik pochybné pověsti v Bijeljině, v němž se Vinčič zrovna bavil a který je spojován s Tijanou Maksimovičovou, jež je podle policie hlavou gangu zabývajícího se mimo jiné prostitucí a drogami.

Maksimovičovou zatkli policisté, když se s dalšími třemi ženami pokusila ve člunu překročit nedaleké hranice s Chorvatskem.

Tijana Maksimovičová by podle policie měla být předpokládanou šéfkou gangu:

Při razii našli muži zákona množství zbraní, drog a hotovosti, zadrželi devět žen a 26 mužů. Mezi nimi právě i slovinského fotbalového sudího, jenž v Lize mistrů rozhodoval přes dvě desítky duelů včetně třeba zápasů Genk - Liverpool a Manchester City - Šachtar Doněck.

"Během prohlídky domu a vozidel používaných podezřelými policisté našli a zabavili čtrnáct balíčků kokainu, deset pistolí, tři ochranné oděvy, přes deset tisíc eur v různých měnách, telefony a laptopy," uvedla bosenská policie v prohlášení.

Zatímco někteří zadržení čelí obvinění ze zločinu, obchodu s drogami a nedovoleného ozbrojování, Vinčiče policie po výslechu propustila.

"Po schůzce s obchodními partnery jsme byli pozvaní na párty na ranči, které jsme přijali. Po policejním zátahu nás vzali k informativnímu rozhovoru, kde jsem vysvětlil, že ty lidi vůbec neznám," hájil se čtyřicetiletý Vinčič ve slovinských médiích. "Poté mi dali svolení, že se můžu vrátit domů do Slovinska," doplnil rodák z Mariboru.

Za svého muže se postavil i šéf slovinských rozhodčích Vlado Šajn. "Je to náhoda, že tam Vinčič zrovna byl. Byl prostě ve špatnou dobu na špatném místě. Ale skvrna na jeho pověsti mu může zničit rozhodcovskou kariéru," obává se Šajn.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy