Rozhodčího z Ligy mistrů zadržela při razii policie. Byla to jen náhoda, hájí se sudí

Rudolf Černík Rudolf Černík
1. 6. 2020 6:57
Fotbalového rozhodčího Slavka Vinčiče zatkla policie při razii v Bosně a Hercegovině. Slovinského arbitra muži zákona vyslechli, poté mu umožnili odjet do vlasti.
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea | Foto: Reuters

Cílem zátahu byl i podnik pochybné pověsti v Bijeljině, v němž se Vinčič zrovna bavil a který je spojován s Tijanou Maksimovičovou, jež je podle policie hlavou gangu zabývajícího se mimo jiné prostitucí a drogami.

Maksimovičovou zatkli policisté, když se s dalšími třemi ženami pokusila ve člunu překročit nedaleké hranice s Chorvatskem.

Tijana Maksimovičová by podle policie měla být předpokládanou šéfkou gangu:

Při razii našli muži zákona množství zbraní, drog a hotovosti, zadrželi devět žen a 26 mužů. Mezi nimi právě i slovinského fotbalového sudího, jenž v Lize mistrů rozhodoval přes dvě desítky duelů včetně třeba zápasů Genk - Liverpool a Manchester City - Šachtar Doněck.

"Během prohlídky domu a vozidel používaných podezřelými policisté našli a zabavili čtrnáct balíčků kokainu, deset pistolí, tři ochranné oděvy, přes deset tisíc eur v různých měnách, telefony a laptopy," uvedla bosenská policie v prohlášení.

Zatímco někteří zadržení čelí obvinění ze zločinu, obchodu s drogami a nedovoleného ozbrojování, Vinčiče policie po výslechu propustila.

"Po schůzce s obchodními partnery jsme byli pozvaní na párty na ranči, které jsme přijali. Po policejním zátahu nás vzali k informativnímu rozhovoru, kde jsem vysvětlil, že ty lidi vůbec neznám," hájil se čtyřicetiletý Vinčič ve slovinských médiích. "Poté mi dali svolení, že se můžu vrátit domů do Slovinska," doplnil rodák z Mariboru.

Za svého muže se postavil i šéf slovinských rozhodčích Vlado Šajn. "Je to náhoda, že tam Vinčič zrovna byl. Byl prostě ve špatnou dobu na špatném místě. Ale skvrna na jeho pověsti mu může zničit rozhodcovskou kariéru," obává se Šajn.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Miami po druhém pozitivním testu v týmu uzavřelo své centrum

Basketbalový klub Miami Heat uzavřel své tréninkové centrum poté, co měl jeho druhý hráč pozitivní test na koronavirus. Minulý týden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráče zveřejněno nebylo. Podle listu Miami Herald se však počítá s jeho účastí při restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami před cestou do Orlanda, kde se má sezona zámořské ligy dohrát. Soutěž pro 22 týmů v uzavřeném komplexu Disney Worldu začne 30. července. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulých týdnech uzavřely kvůli odhaleným případům nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Zdroj: ČTK
Další zprávy