Rozhodčího z Ligy mistrů zadržela při razii policie. Byla to jen náhoda, hájí se sudí

Rudolf Černík Rudolf Černík
1. 6. 2020 6:57
Fotbalového rozhodčího Slavka Vinčiče zatkla policie při razii v Bosně a Hercegovině. Slovinského arbitra muži zákona vyslechli, poté mu umožnili odjet do vlasti.
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea
Slavko Vinčič při utkání Ligy mistrů s Mauriziem Sarrim v době, kdy trénoval Chelsea | Foto: Reuters

Cílem zátahu byl i podnik pochybné pověsti v Bijeljině, v němž se Vinčič zrovna bavil a který je spojován s Tijanou Maksimovičovou, jež je podle policie hlavou gangu zabývajícího se mimo jiné prostitucí a drogami.

Maksimovičovou zatkli policisté, když se s dalšími třemi ženami pokusila ve člunu překročit nedaleké hranice s Chorvatskem.

Tijana Maksimovičová by podle policie měla být předpokládanou šéfkou gangu:

Při razii našli muži zákona množství zbraní, drog a hotovosti, zadrželi devět žen a 26 mužů. Mezi nimi právě i slovinského fotbalového sudího, jenž v Lize mistrů rozhodoval přes dvě desítky duelů včetně třeba zápasů Genk - Liverpool a Manchester City - Šachtar Doněck.

"Během prohlídky domu a vozidel používaných podezřelými policisté našli a zabavili čtrnáct balíčků kokainu, deset pistolí, tři ochranné oděvy, přes deset tisíc eur v různých měnách, telefony a laptopy," uvedla bosenská policie v prohlášení.

Zatímco někteří zadržení čelí obvinění ze zločinu, obchodu s drogami a nedovoleného ozbrojování, Vinčiče policie po výslechu propustila.

"Po schůzce s obchodními partnery jsme byli pozvaní na párty na ranči, které jsme přijali. Po policejním zátahu nás vzali k informativnímu rozhovoru, kde jsem vysvětlil, že ty lidi vůbec neznám," hájil se čtyřicetiletý Vinčič ve slovinských médiích. "Poté mi dali svolení, že se můžu vrátit domů do Slovinska," doplnil rodák z Mariboru.

Za svého muže se postavil i šéf slovinských rozhodčích Vlado Šajn. "Je to náhoda, že tam Vinčič zrovna byl. Byl prostě ve špatnou dobu na špatném místě. Ale skvrna na jeho pověsti mu může zničit rozhodcovskou kariéru," obává se Šajn.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Čínská CITIC prodala svůj podíl 55,8 procenta v mediální společnosti Médea druhému akcionáři Jaromíru Soukupovi. Cenu a podmínky nezveřejnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy