Everton je podle anglické studie nejvíce faulujícím týmem v historii Premier League

ČTK Sport ČTK, Sport
19. 10. 2017 18:23
Everton nasbíral v Premier League podle studie anglického serveru v 962 zápasech od roku 1992 nejvíce faulů.
Everton je podle anglické studie historický nejvíce faulujícím týmem Premier League.
Everton je podle anglické studie historický nejvíce faulujícím týmem Premier League. | Foto: Reuters

Londýn - Nejvíce faulujícím týmem v historii fotbalové Premier League je Everton. Liverpoolský celek podle studie serveru www.dirtyteams.co.uk nasbíral v 962 zápasech od roku 1992 celkem 21.211 trestných bodů. Za vyloučení web uděloval 25 bodů, za žlutou kartu pět a jeden za každý faul.

Do výsledku se však promítla skutečnost, že "Toffees" jsou jedním z šesti celků, co hrají Premier League nepřetržitě od jejího vzniku v roce 1992. Podobně na tom jsou Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United a Tottenham, všechny tyto kluby se rovněž dostaly do první desítky.

Z nízkého počtu utkání vytěžil Swindon Town, který ve 42 zápasech nasbíral 486 bodů a je tak nejméně faulujícím týmem pořadí. V průměru zaznamenalo nejvíc prohřešků Derby County s bilancí 26 bodů, dvou žlutých karet a 14 faulů na zápas.

Nejhorší sezonu co do počtu udělených karet prožil s osmi červenými a 80 žlutými v ročníku 1998/99 Blackburn. Naopak nejméně karet dostalo v sezoně 1993/94 Coventry, kterému tehdy rozhodčí ukázali pouhých dvanáct žlutých karet.

Studie také ukázala, že v minulém ročníku Premier League bylo uděleno 41 červených karet, což bylo nejméně od 28 v sezoně 1993/94. Oproti minulosti také poklesl počet faulů, ale vzhledem k jejich přísnějšímu posuzování narostl počet žlutých karet, jenž dosáhl maxima od sezony 1998/99.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy