Arsenal porazil Brighton 2:0, Čech počtvrté za sebou neinkasoval

Aktualizováno 1. 10. 2017 19:43
Český gólman Petr Čech si připsal v dresu Arsenalu čtvrtou nulu v řadě, když přispěl k výhře 2:0 nad Brightonem.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn -Fotbalisté Arsenalu v sedmém kole anglické ligy porazili nováčka Brighton 2:0 a další zápas s čistým kontem v jejich brance odchytal Petr Čech. Po rozpačitém startu sezony, v němž v úvodních třech duelech dostal osm branek, neinkasoval ve čtvrtém utkání po sobě. Rekordman Premier League udržel nulu už ve 194 zápasech. Liverpool pouze remizoval na hřišti nováčka z Newcastlu 1:1 a v tabulce je na sedmém místě.

Již ve druhé minutě duelu s Brightonem mohl otevřít skóre útočník Arsenalu Lacazette, jeho tvrdá rána ale skončila na tyči. Po čtvrthodině už svěřenci Arséna Wengera vedli, když po několika zblokovaných střelách nestačila obrana hostů na Monrealovu dorážku. Španělský obránce skóroval v anglické lize po čtyřech a půl letech.

Také Brighton trefil brankovou konstrukci, ve 24. minutě byl blízko vyrovnání March. Po změně stran pojistil tříbodový zisk domácích Iwobi, kterému míč ve vápně předložil efektní patičkou Sánchez.

Kouč Wenger překonal legendárního trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona, neboť zaznamenal v nejvyšší soutěži vítězství proti 45. týmu. "Kanonýři" na domácím stadionu Emirates vyhráli deváté utkání Premier League po sobě.

Liverpool vedl v Newcastlu od 29. minuty poté, co se povedenou střelou zpoza pokutového území prosadil Brazilec Coutinho. Radost svěřencům Jürgena Kloppa však překazil už po sedmi minutách Joselu, který dostal balon za obranu, a přestože jej stoper Matip dohnal, nakonec gólu nezabránil.

Liverpool v posledních sedmi soutěžních duelech neudržel čisté konto. Newcastle zůstal jedním ze tří klubů v Premier League, kterým trenér "Reds" Klopp čelil a nevyzrál na ně.

"Jsem zklamaný, frustrovaný, cokoli chcete. Vstřelili jsme úžasný gól a vytvořili si mnoho skvělých šancí. Přestřelíme bránu, i když je prázdná. Vytvořili jsme si pět nebo šest velkých gólových příležitostí. Obvykle alespoň jednu proměníme. Neviděl jsem žádné další šance Newcastlu," uvedl po zápase Klopp.

"Získali jsme jen jeden bod doma, nemůžeme být nadšení, ale proti týmům, jako je Liverpool, musíte být trochu šťastní. Pokud se podíváme na počet bodů s tím, že jsme nováček, jsme spokojení. Ale proti Huddersfieldu (0:1) nebo Brightonu (0:1) jsme měli udělat víc," zhodnotil jeho protějšek Rafael Benítez.

Everton podlehl Burnley 0:1 po gólu Hendricka z 21. minuty a potvrdil nepovedený vstup do sezony. Po první domácí prohře s Burnley od ledna 1976 je liverpoolský celek v tabulce na 16. místě pouze se dvěma body k dobru na sestupové pozice. Soupeř popáté za sebou bodoval a je na šesté příčce.

"Nemohu si dnes na hráče stěžovat. Udělali vše, co bylo v jejich silách. Jsou situace, kdy držíme balon a mohli bychom z toho vytěžit více, ale to proti Burnley není jednoduché. Mají defenzivní povahu, jsou výborně organizovaní, fyzicky vybavení," uvedl po porážce trenér Evertonu Ronald Koeman.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:

Arsenal - Brighton 2:0 (16. Monreal, 56. Iwobi), Everton - Burnley 0:1 (21. Hendrick), Newcastle - Liverpool 1:1 (36. Joselu - 29. Coutinho).