Fiasko! Chelsea padla na hřišti totálního outsidera. Citizens nasázeli sedm gólů a vedou ligu

Aktualizováno 14. 10. 2017 20:56
Manchester United díky dalšímu čistému kontu vyrovnal klubový rekord, když inkasoval v úvodních osmi ligových kolech pouze dvakrát. Crystal Palace má první body ročníku, porazilo totiž Chelsea.
Zklamaný trenér Chelsea Antonio Conte
Zklamaný trenér Chelsea Antonio Conte | Foto: Reuters

Londýn - Londýnská Chelsea, obhájce titulu, je z formy. Tým Antonia Conteho si v sobotu připsal pořádnou ostudu, když prohrál na hřišti Crystal Palace. Tedy týmu, který v předchozích sedmi kolech Premier League nebodoval ani neskóroval. Na čele tabulky zůstal Manchester City. Svěřenci kouče Pepa Guardioly rozstříleli Stoke 7:2. Arsenal opět neuspěl mimo svůj stadion, tentokrát podlehl Watfordu 1:2. Tottenham porazil nejtěsnějším rozdílem Bournemouth, jediný gól zápasu vstřelil Christian Eriksen.

Derby mezi odvěkými rivaly Liverpoolem a Manchesterem United skončilo bez branek. "Rudí ďáblové" tak udrželi druhé místo tabulky, Liverpool naopak zůstal mimo pohárové pozice.

Před výkopem šlágru kola byli diváci na Anfield Road svědky slavnostního úvodu. Jedna z tribun liverpoolského stadionu byla totiž nově pojmenována po klubové legendě Kennym Dalglishovi, jenž získal s Reds v roli hráče a později i trenéra osm ligových titulů, včetně toho posledního v roce 1990.

První vážnější šance přišla až po půlhodině hry, když Matič dělovkou zpoza vápna jen těsně minul horní roh Mignoletovy brány. Domácí se připomněli o pět minut později, Matip ale Firminovu přihrávku poslal z bezprostřední blízkosti pouze do připraveného Davida de Gey.

V druhém poločase byli výrazně aktivnější domácí, mnoho vyložených příležitostí si ale nevytvořili. Tu největší spálil v 56. minutě Emre Can, kterému naservíroval míč přímo před bránu Gomez. De Gea ale vůbec nemusel zasahovat, protože turecký záložník trestuhodně přestřelil. Svěřenci Josého Mourinha díky dalšímu čistému kontu vyrovnali klubový rekord, když inkasovali v úvodních osmi ligových kolech pouze dvakrát.

Na Etihad stadium to po půlhodině hry vypadalo na jasnou záležitost - v rozmezí deseti minut se trefili postupně Gabriel Jesus, Sterling a David Silva. Jenže hostům se podařilo na přelomu poločasů snížit na rozdíl jediného gólu zásluhou Dioufa a vlastní branky Walkera.

Favorit měl přesto zápas stále pod kontrolou a dalšími třemi slepenými góly v rozmezí sedmi minut definitivně zlomil odpor Stoke. Podruhé skóroval Gabriel Jesus, jenž se podílel na deseti gólech svého týmu v posledních devíti domácích utkáních.

Tým pod vedením Pepa Guardioly nastřílel v prvních osmi kolech 29 gólů, což se nikomu v anglické nejvyšší soutěži nepodařilo 123 let.

Hráči Crystalu Palace se poprvé v tomto ročníku radovali z gólu, po 731 minutách si vstřelil vlastní branku Azpilicueta. V 18. minutě srovnal Bakayoko, ale před koncem prvního poločasu rozhodl po individuální akci Wilfried Zaha.

Crystal Palace získal první tři body v sezoně, přesto zůstal poslední. "Blues" prohráli podruhé za sebou a na vedoucí City ztrácejí už devět bodů.

"Kanonýři" šli do vedení po hlavičce Pera Mertesackera, kapitán londýnského celku se v lize trefil po téměř čtyřech letech. Watford ale dokázal skóre otočit v průběhu druhého poločasu a připsal si první domácí výhru v sezoně.

Nejprve v 71. minutě vyrovnal z penalty Troy Deeney. Petr Čech tak nedokázal zneškodnit ani dvanáctý pokutový kop, kterému v dresu Arsenalu čelil. Ve druhé minutě nastavení dokonal obrat po závaru Tom Cleverley. Watford se posunul před svého soupeře na čtvrté místo, Arsenal je šestý.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Liverpool - Manchester United 0:0, Burnley - West Ham United 1:1 (85. Wood - 19. Antonio), Crystal Palace - Chelsea 2:1 (11. vlastní Azpilicueta, 45. Zaha - 18. Bakayoko), Manchester City - Stoke 7:2 (17. a 55. Gabriel Jesus, 19. Sterling, 27. D. Silva, 60. Fernandinho, 62. Sané, 79. B. Silva - 44. Diouf, 47. vlastní Walker), Swansea - Huddersfield 2:0 (42. a 48. Abraham), Tottenham - Bournemouth 1:0 (47. Eriksen), Watford - Arsenal 2:1 (71. Deeney z pen., 90.+2 Cleverley - 39. Mertesacker).