Dceři přejí rakovinu, manželce smrt. Xhaka osvětlil výbuch vůči vlastním fanouškům

av av
1. 11. 2019 11:07
Kapitán Arsenalu Granit Xhaka po čtyřech dnech od incidentu s vlastními fanoušky na Emirates Stadium zveřejnil emotivní prohlášení. Prozradil, že je terčem nevybíravých útoků.
Granita Xhaku vybučeli vlastní fanoušci, on jim nenávistnou reakci oplatil.
Granita Xhaku vybučeli vlastní fanoušci, on jim nenávistnou reakci oplatil. | Foto: Reuters

Arsenal v nedělním utkání Premier League vedl nad Crystal Palace 2:0 už od deváté minuty, když brzkou euforii zařídily branky stoperů Sokratise a Davida Luize. Kanonýři pak ale polevili a uvízli v legendární "Csaplárově pasti".

Hosté dokázali vyrovnat, což nelibě nesli v posledních dnech, týdnech, ale i měsících a letech těžce zkoušení domácí fanoušci.

Jejich nespokojenost a frustraci pak při střídání na plné pecky schytal kapitán.

Granit Xhaka rozhodně není oblíbencem příznivců Gunners a prakticky od počátku jeho působení v severním Londýně se vedou diskuse výrazně zpochybňující jeho význam pro tým.

Přesto dostal sedmadvacetiletý Švýcar po letním odchodu Laurenta Koscielnyho kapitánskou pásku, což ale kritiku na jeho výkony spíše posílilo.

Xhaka vlny zdrcujících ohlasů nemůže nevnímat a když ho v neděli z trávníku vyprovázel pískot a bučení, neudržel se. Fanouškům nadával, gesty je vyzýval k ještě větší nenávisti a způsobil skandál, který od neděle rozebírá celá fotbalová Anglie.

Po několika dnech mlčení se Xhaka prostřednictvím sociálních sítí konečně vyjádřil.

"Scény, které se odehrály během mého střídání mnou hluboce pohnuly. Miluji tento klub a vždy dávám sto procent, jak na hřišti, tak mimo něj," napsal.

"Pocity, že nejsem pochopen vlastními fanoušky ve spojení s opakovanými útoky během zápasů i na internetu během několika týdnů a měsíců mě hluboce ranily," pokračoval a přidal konkrétní znepokojivé vzkazy, kterým ho fanoušci Arsenalu údajně počastovali.

"Lidé říkají věci jako "zlomíme ti nohy", "zabijeme manželku", nebo "přejeme tvé dceři rakovinu". To všechno mělo za následek, že jsem v neděli, když jsem pocítil odmítnutí na stadionu, dosáhl bodu varu," uvedl Xhaka.

Rodák z Basileje se vzápětí za své reakce omluvil. "Nebylo mým úmyslem urazit skupinu fanoušků, která podporuje náš klub i mě samotného pozitivní energií," podotkl.

"Mým přáním je, abychom se vrátili k vzájemnému respektu a vzpomněli si, proč milujeme tuhle hru. Pojďme se společně pohnout kupředu," uzavřel emotivní vzkaz.

Xhaka nebyl na Emirates vybučen poprvé. Trenér Unai Emery musel svého lídra bránit i před měsícem po utkání s Aston Villou. Nyní se spekuluje, jestli se přece jen Švýcarova role v klubu nezmění.

Španělský kouč zatím odmítl potvrdit, jestli Xhaka zůstane kapitánem. Sobotní domácí ligový duel proti Wolverhamptonu napoví.

View this post on Instagram

A message from Granit Xhaka...

A post shared by Arsenal Official (@arsenal) on

 

Právě se děje

Další zprávy