Gambler, budoucí hvězda televizní show a Čechův rival. I tak začala Abramovičova éra

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 5. 12. 2020 19:09
Londýnská Chelsea načala ve středu utkáním fotbalové Ligy mistrů proti Seville (výhra 4:0) druhou tisícovku duelů od chvíle, kdy ji jako majitel převzal Roman Abramovič. Jak ovšem odstartovala ta úvodní tisícovka, jak si v ní Chelsea vedla a co dnes dělají hráči, kteří nastoupili do prvního zápasu v éře ruského miliardáře?
Roman Abramovič
Roman Abramovič | Foto: Reuters

Roman Abramovič převzal Chelsea v červnu 2003. Rodákovi ze Saratova bylo 36 let, když jako majitel londýnského klubu vystřídal Kena Batese. Transakce ho podle anglických médií přišla na 140 milionů liber, v přepočtu zhruba čtyři miliardy korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy