Gambler, budoucí hvězda televizní show a Čechův rival. I tak začala Abramovičova éra

Rudolf Černík Rudolf Černík
Aktualizováno 5. 12. 2020 19:09
Londýnská Chelsea načala ve středu utkáním fotbalové Ligy mistrů proti Seville (výhra 4:0) druhou tisícovku duelů od chvíle, kdy ji jako majitel převzal Roman Abramovič. Jak ovšem odstartovala ta úvodní tisícovka, jak si v ní Chelsea vedla a co dnes dělají hráči, kteří nastoupili do prvního zápasu v éře ruského miliardáře?
Roman Abramovič
Roman Abramovič | Foto: Reuters

Roman Abramovič převzal Chelsea v červnu 2003. Rodákovi ze Saratova bylo 36 let, když jako majitel londýnského klubu vystřídal Kena Batese. Transakce ho podle anglických médií přišla na 140 milionů liber, v přepočtu zhruba čtyři miliardy korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy