Souček a spol. nastoupí proti nejdražšímu týmu Evropy. Proč jsou Češi až na chvostu?

Souček a spol. nastoupí proti nejdražšímu týmu Evropy. Proč jsou Češi až na chvostu?
4. Německo - 847 milionů korun. Čerstvý debakl 0:6 se Španělskem cenami německých fotbalistů nijak nezatřásl. Nejvýše je hrdina vyřazovacích bojů Ligy mistrů Serge Gnabry z Bayernu (2,38 miliardy korun), za ním jsou útočníci Timo Werner z Chelsea a Leroy Sané z mnichovského velkoklubu s 1,85 miliardy korun.
2. Francie - 1,09 miliardy korun. Ani přítomnost fotbalisty s celosvětově aktuálně nejvyšší hodnotou nepomohla "Les Bleus" k triumfu. Kyliana Mbappého ocenil Transfermarkt na neuvěřitelné 4,75 miliardy korun, a pokud útočník Paris St. Germain příští rok skutečně přestoupí, jak se o tom spekuluje, stane se nejdražším hráčem historie. Ve francouzské reprezentaci za ním následují Paul Pogba z Manchesteru United a barcelonský Antoine Griezmann s 2,11 miliardy, ač se jim momentálně v jejich klubech ne úplně daří.
5. Portugalsko - 806 milionů korun. Kdepak, zapomeňte na Cristiana Ronalda. U úřadujících evropských šampionů mají vyšší hodnotu (shodně 2,11 miliardy korun) hned tři borci: záložníci Joao Felix z Atlétika Madrid (na snímku), tahoun Manchesteru United Bruno Fernandes a Bernardo Silva od městských rivalů ze City. Ronaldovi už je přece jen 35 let, a tak se musí smířit s 1,59 miliardy korun. Mimochodem, přes miliardu se dostali ještě další tři Portugalci (Ruben Dias, Ruben Neves a Diogo Jota).
Všech 24 účastníků šampionátu, přesunutého z letoška na příští rok, už je známo, a tak specializovaný server Transfermarkt.de, jenž se dlouhodobě zabývá sledováním hodnoty fotbalistů, porovnal kádry týmů z hlediska jejich ceny. Vycházel především ze soupisek při posledním reprezentačním termínu, vzhledem k tomu, že mužstva povolala různé počty hráčů, srovnali jsme je podle PRŮMĚRNÉ ceny na jednoho hráče. Také je třeba připomenout, že hodnota uváděná serverem se pochopitelně může od reálné ceny lišit v závislosti na poptávce/nabídce.
Foto: Reuters
Sport Sport
25. 11. 2020 7:58
Až se Tomáš Souček a jeho parťáci z české fotbalové reprezentace postaví příští rok v utkání základní skupiny Eura proti Anglii, budou čelit nejdražšímu národnímu týmu kontinentu.
 

Právě se děje

Další zprávy