Fotbalový trapas. Útočník nedal gól ani z brankové čáry, fanoušci se mu smějí

Sport Sport
6. 9. 2019 16:09
Téměř nemožné dokázal fotbalový útočník James Alabi. Ani v situaci, ze které zdánlivě snad nešlo nedat gól, nedokázal dopravit míč do brány a jeho trapasem se na sociálních sítích baví celý svět.
James Alabi, Leyton - Southend
James Alabi, Leyton - Southend | Foto: Youtube.com

V utkání skupinové fáze EFL Trophy, což je pohárová soutěž, kterou anglická Fotbalová asociace pořádá pro kluby třetí a čtvrté ligy a akademie týmů Premier League, hostil Leyton Orient soupeře ze Southendu. 

Už v 7. minutě šel do vedení, ale pojišťovací gól ne a ne přidat. Nepodařilo se to ani ze situace ve druhém poločase, kdy domácí útočník James Alabi u tyče zcela odkryté brány dorážel míč - jenže ten po jeho hlavičce nakonec místo v síti neuvěřitelně skončil v rukavicích gólmana Marka Oxleyho.

"Díval jsem se na to sedmkrát. A pořád nevím, jak je to z hlediska fyzikálních zákonů možné," divil se na Twitteru fanoušek s nickem Matty. "Briliantní obranný zákrok od Alabi. Jo, počkejte…" smál se další jménem Robbie Scott. 

Jenže příznivcům třetiligového klubu dochází s Alabim trpělivost. "Je to neuvěřitelné, ale pokaždé, když ho vidím na hřišti, je horší a horší. Nevím, jak to pořád dělá," citoval server deníku Daily Mail jednoho z fanoušků Leytonu.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Stoke City, který strávil jednu sezonu ve slavném Celtiku, se ještě v prvním poločase nachomýtl i k další bizarní situaci. Po špatné malé domů soupeře přehodil gólmana Oxleyho, jenže souboj s ním ho rozhodil, a tak se k míči před prázdnou brankou dostal jako první obránce hostů. I když ho nikdo neatakoval, odklidil míč do bezpečí svérázným způsobem - tvrdou ránou ho napálil do tyče vlastní branky, odkud se odrazil do hřiště…

Nakonec si Alabi fanoušky přece jen trochu usmířil. V poslední minutě přiťukl míč Daleu Gormanovi, jenž ho uklidil do sítě, a přece jen tak k radosti 1562 diváků v ochozech zpečetil vítězství týmu ze čtvrté ligy nad favoritem, který působí o soutěž výš.

Podívejte se na sestřih nejzajímavějších momentů utkání:

Leyton Orient - Southend United | Video: Youtube.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy