Problémový Ronaldo, Kaká patřící Ježíši. Jsou jen dva typy Brazilců, vzpomíná hvězda

Sport Sport
25. 5. 2020 20:54
Nejen krásnými akcemi dokáží brazilští fotbalisté budit vášně na evropském kontinentě. V šatně jsou nepřehlédnutelní také díky specifické nátuře.
Kaká z AC Milán slaví gól proti Sassuolu
Kaká z AC Milán slaví gól proti Sassuolu | Foto: Reuters

"Nejtalentovanějším hráčem, kterého jsem kdy trénoval, byl Ronaldo," řekl nedávno stanici Sky Sport Italia bývalý kouč Realu Madrid Fabio Capello. "Na druhou stranu mi zároveň dělal největší potíže v kabině."

"Pořádal večírky a všemožné akce," dodal italský trenér na adresu bývalého brazilského forvarda a mistra světa z let 1994 a 2002.

Živé vzpomínky na Brazilce má rovněž někdejší hvězda italské reprezentace Luca Toni, který před časem prohlásil: "Hrál jsem s mnoha Brazilci a můžu je rozdělit na dva typy. Buď jsou dobří, nebo šílení. Nic mezi. Kluk z první skupiny se pořád modlí a ten šílený pořád popíjí. Ale já jsem si rozuměl se všemi."

O tom, co se může stát v šatně plné Brazilců, se před lety přesvědčil jeden z nich - Alexandre Pato.

Do AC Milán přestupoval v 17 letech jako budoucí fotbalová superhvězda. Ostatně nedlouho poté začal jezdit na srazy seniorské reprezentace.

"Když jsem do Milána dorazil, ocitl jsem se mezi mnoha fantastickými fotbalisty," zavzpomínal před lety Pato.

"V šatně jsem seděl vedle Ronalda a Paola Maldiniho. Naproti mně měl své místo Kaká. Jedna z prvních věcí, na kterou si vzpomínám, je chvíle, kdy mi Ronaldo ukazoval časopis Playboy," líčil útočník. "Pak se mě zeptal, jestli chci patřit do jeho party, nebo se mi víc zamlouvá Kaká - a pokřižoval se."

Právě Kaká se nikdy netajil svou vírou. Po vítězství ve finále Ligy mistrů 2007 sundal dres milánského AC a hrdě nosil tričko s nápisem "I belong to Jesus" (patřím Ježíšovi).

Ke které skupině se Pato přidal, neprozradil. Vzhledem k pozdějším divokým večírkům s dalším slavným brazilským parťákem Ronaldinhem však nejspíš dal na Ronaldova slova.

Ve 30 letech Pato stále hraje, ale už ne v Evropě. Střílí góly za brazilské Sao Paulo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy