Brankář Koubek po dvou letech končí v Rennes, zamíří nejspíš do německého Augsburgu

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2019 11:07
Fotbalový brankář Tomáš Koubek by po skončení angažmá v Rennes mohl zamířit do Augsburgu, kde by se sešel s reprezentačním spoluhráčem Markem Suchým. Patnáctý tým uplynulé bundesligové sezony hledá jedničku mezi tyče a podle listu Augsburger Allgemeine má o šestadvacetiletého královehradeckého rodáka zájem.
Tomáš Koubek
Tomáš Koubek | Foto: ČTK

Koubek přestoupil do Rennes předloni z pražské Sparty a s francouzským prvoligovým klubem podepsal tehdy čtyřletou smlouvu. Prakticky okamžitě se stal brankářskou jedničkou. V uplynulé sezoně vyhrál s Rennes Francouzský pohár a v domácí lize skončil s týmem desátý. V červnu se o Koubka zajímalo Porto, ale tam jeho další kroky nepovedou.

"Můžeme potvrdit, že pro Tomáše se jednalo o poslední zápas v dresu Rennes. Ihned po návratu z Číny bude absolvovat zdravotní prohlídku a další potřebné kroky před podpisem smlouvy v novém klubu," uvedl pro ČTK agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která Koubka zastupuje.

"Z naší zkušenosti jsou dvě sezony v Rennes pro českého gólmana ideální dobou pro další kariérní posun," dodal Kolář s odkazem na dalšího bývalého brankáře Petra Čecha, který v minulosti po dvou letech v Rennes zamířil do londýnské Chelsea.

Koubek chytal za Rennes po přestupu ze Sparty dva roky. S francouzským celkem se rozloučil po sobotním utkání o francouzský Superpohár, v němž nezabránil porážce 1:2 s mistrovským Paris Saint-Germain.

V reprezentaci je Koubek jedním z náhradníků Tomáše Vaclíka ze Sevilly a na kontě má devět odchytaných zápasů. Vedle Rennes a Sparty v minulosti hrál také za Liberec a Hradec Králové, v červnu se o něj údajně zajímalo Porto.

Reprezentační obránce Suchý zamířil do Augsburgu po pěti a půl letech v Basileji, v Německu podepsal před měsícem dvouletou smlouvu s roční opcí.

Koubek má v reprezentačním A-týmu na kontě devět zápasů. Vedle Rennes a Sparty v minulosti chytal také za Liberec a Hradec Králové.

 

Právě se děje

Další zprávy