PSG má první trofej sezony, Rennes i s Koubkem v brance na Superpohár nedosáhlo

Sport Sport
3. 8. 2019 15:40
Paris St. Germain v sobotním prvním zápase nové sezony porazil Rennes 2:1 a získal francouzský Superpohár. Rennes v utkání vedlo po trefě Adriena Hunoua ze 13. minuty, ale Kylian Mbappé a Angel Di Maria utkání svými brankami otočili. V brance poražených odchytal celý zápas český reprezentační brankář Tomáš Koubek. Za PSG nebyl do duelu vůbec nominován Neymar, o jehož přestupu z Paříže se silně spekuluje.
Tomáš Koubek
Tomáš Koubek | Foto: Reuters

Zápas rozhodl tímto krásným přímým kopem Angel di Maria.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy