Krmenčík má belgický titul, Bruggy vyhrály nedokončenou ligu

ČTK ČTK
15. 5. 2020 19:09
Kluby belgické fotbalové ligy si definitivně odhlasovaly předčasné ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru. Mistrem byly potvrzeny FC Bruggy, za které hraje český útočník Michael Krmenčík.
Michael Krmenčík.
Michael Krmenčík. | Foto: Milan Kammermayer

Vedení belgické ligy navrhlo předčasně ukončit sezonu už na konci března. Rozhodnutí musely ještě formálně potvrdit kluby, ale jejich valná hromada byla v minulých týdnech čtyřikrát odložena. Čekalo se na to, jaká nařízení vydá vláda v souvislosti s šířením nákazy. Minulý týden premiérka Sophie Wilmesová uvedla, že sportovní akce v zemi se nebudou smět konat nejméně do 31. července.

Belgie ukončila ligovou soutěž jako první z evropských zemí. Fotbalová unie UEFA ji za to kritizovala a pohrozila vyřazením klubů z pohárových soutěží. Od té doby ukončily nejvyšší soutěže také Nizozemsko a Francie, většina dalších evropských lig včetně české se snaží sezonu dohrát.

Bruggy v době přerušení sezony vedly kolo před koncem základní části tabulku s náskokem 15 bodů. Dnes se mohou definitivně radovat ze 17. titulu v historii a přímého postupu do skupinové fáze Ligy mistrů. Český reprezentant Krmenčík přišel do Brugg v lednu z Plzně a podepsal smlouvu na tři a půl roku. Za klub nastoupil k šesti ligovým zápasům, další utkání přidal v poháru a v Belgii zatím neskóroval.

Nově korunovaný mistr bude mít šanci na zisk double, neboť postoupil do finále poháru proti Antverpám. Liga v pátekuvedla, že se bude snažit vyvrcholení soutěže odehrát, nicméně termín ještě není znám.

Do druhé ligy sestoupil poslední tým tabulky Waasland-Beveren, jenž oznámil, že se proti rozhodnutí odvolá. Nový ligový ročník by měl začít 7. srpna.

 

Právě se děje

Další zprávy